Haspolat’ta dün birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ederek, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçmeye çalışan D.E.(E-32) suçüstü tespit edilerek, tutuklandı. 
D.E.’nin üzerinde yapılan aramada tasarrufunda yaklaşık 600 gr ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 1,800 gr ağırlığında hintkeneviri bulunarak emare olarak alındı. 
Öte yandan dün Gazimağusa’da O.Ö. (E-60), O.D. (E-60) ve F.D.’nin (E-43) kaldığı evde polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.
Bahse konu şahıslar tutuklandı.
HIRSIZLIKTAN DÖRT KİŞİ TUTUKLANDI     
Girne’de pazar günü bir markette çalışan C.A.(E-33) ve M.B.Ş.’nin (E-25) yönetici ofisinde bulunan kasa içerisinde muhafaza edilen işletmeye ait toplam 26 bin 501 TL nakit parayı çaldıkları tespit edildi. Bahse konu şahıslar tutuklandı. 
Pınarbaşı’nda Gülay Esengin’e ait arazi içerisinde bulunan badem ağaçları üzerinden dün yaklaşık 10 kg. ağırlığında badem toplanmak suretiyle çalındı. Olayın polisin bilginse gelmesi üzerine yürütülen soruşturmada meselede zanlı olarak tespit edilen H.M.Ş.(E-70) aleyhinde yasal işlem başlatıldı.
Öte yandan, Girne–Lefkoşa Anayolunda 1-22 Ekim tarihlerinde asfaltlama çalışması yapmakta olan bir şirkete ait yol içerisine konulan 20 adet duba ve 21 adet flaşör çalındı. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine meselede zanlı olarak görülen H.Y. (E-21) tutuklandı. 
Polisin olaylarla ilgili soruşturması sürüyor.