5 saat önce HABERLER

Mağusa Türk Gücü Kulübü'nde Koral Bozkurt'un istifasından sonra alınan kararla gerçekleştirilen genel kurulda başkan adayı çıkmadı ve 12 Haziran'a ertelendi.

5 saat önce GÜNDEM

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği iş birliğinde düzenlenen 32. Uluslararası Gazimağusa Çocuk ve Gençlik Festivali kapsamında, el sanatları, seramik, dikiş, oymacılık, resim, geri dönüşüm ürünlerinin yer aldığı "Kültürümüzü Yaşatalım" sergisi dün Gazimağusa Belediyesi Bandabuliya'da açıldı.

6 saat önce GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medyadan parti genel merkezinde bakılan ve bir süredir hasta olan kedi "Şero"nun taburcu edildiğini duyurdu. Tartışmaların odağındaki sokak hayvanları yasasına gönderme yaparak "Hayvan hakları konusunda partimizin hattı ve duruşu, Şero'nun hassasiyetleriyle aynıdır." ifadesini kullandı.

11 saat önce GÜNDEM

Hayvan üreticileri ile Başbakan Ünal Üstel’in “ithal et” gündemiyle gerçekleştirdiği toplantı sona erdi. Toplantıyla ilgili konuşan Üstel, hayvan üreticilerinin önerilerinin ve taleplerinin, yarın Bakanlar Kurulu’nun gündemine taşınacağını açıkladı

11 saat önce GÜNDEM

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Bedelli Askerlik Yasası hesaplamalarının asgari ücrete endekslendiğinden gençlerin bedelli askerlik karşılığı ödemek zorunda oldukları rakamın iki katına çıktığını belirterek, Yasada “acilen değişiklik” yapılması çağrısında bulundu.

11 saat önce EĞİTİM ve KÜLTÜR

KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, imzalanan protokol kapsamında, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in 25’inci yılına özel konser düzenleyecek.

11 saat önce GÜNDEM

Polis Okulu'nda temel eğitimlerini tamamlayan 129 polis adayı, bugün düzenlenen "Yemin ve Mezuniyet Töreni" ile polis teşkilatı kadrosuna dahil oldu.

11 saat önce GÜNDEM

Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle yarın 09.00 ile 14.00 saatleri arasında Gazimağusa’nın çeşitli bölgelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

12 saat önce GÜNDEM

Başbakan Ünal Üstel, Mustafa Naimoğulları başkanlığındaki Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği heyetini kabul etti.

12 saat önce GÜNDEM

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ), Giriş ve Burs Sınavına başvurular 31 Mayıs Cuma günü sona eriyor.

KKTC nöbetçi eczaneleri