Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan’a gitmek üzere adadan ayrıldı.  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kırgızistan’a gitmek üzere adadan ayrıldı. 

Yılın 300 günü güneşin sıcak ışınlarıyla dolu, dört bir yanı ise Akdeniz’le çevrili Kuzey Kıbrıs’ta su sporu etkinliklerinin bolluğu sizi şaşırtmamalı. Adanın, her biri birbirinden nadide, ender biçim ve ortama sahip plajlarından birini ziyaret edin. Karpaz’da kilometrelerce uzanan el değmemiş ve sadece size ait olacak altın kum sahillerini keşfedin. Piknik sepetinizi alıp Alagadi koylarında dinlenin veya birbirinden şık beach club’larda teninizi tazelerken havanızdan geçilmesin.  Veya sadece size ait olacak gözlerden uzak mükemmel yeni bir yer bularak oraya sığının ve ılık yaz sahillerinde denize dalıp yüzün.

karpaz_yatlar - başar taşlı (3)

Çeşitli gemi batıkları, mercan yaşamı, bol miktarda canlısı bulunan denize dalın. Bugüne kadar dalış tecrübeniz hiç olmadıysa bile Kuzey Kıbrıs bu sporu öğrenmek için ideal bir yerdir – bir baktınız ki dalgıç takımını ilk kez giyip suların derinlerindesiniz. Körfezleri gulet veya yat turlarıyla keşfedin. Hatta balık oltanızı Akdeniz’in derin sularına atarak, şansınızı deneyin. Otellerde veya beach club’ların birçoğunda çocuklar için hamburger ve muz gibi su sporları yanı sıra çiftler için kano ve jet ski veya adrenalini daha yüksek olanlar için deniz uçurtması ya da son yıllarda çok gözde olan su kayağı ‘wakeboard’ kiralayıp, yapabileceğiniz birçok aktiviteyi bulabilirsiniz.  Esneklik arayan çocuklu aileler için deniz kenarındaki su kaydırağı bulunan çeşitli tesislerden faydalanmanız bir diğer önerimiz. Adanın her yerinde su parkları, dev havuzlar, suda yapılan yoga animasyonları ve herkesi mutlu edecek çeşitli etkinlikler bulunmaktadır. Tüm deniz kenarlarındaki tesisler uygun fiyata üye olmayan ziyaretçilere de gündelik olarak açıktır. Küçük çocuklara bu yerlere giriş ücretsiz, gruplara da indirim yapılmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret edene kadar mavinin kaç tonu olduğunu bilemeyeceksiniz…

karpaz_1