Tufan Erhürman: Yönetenlerin gündemi; dışarıya dayılanma, tehdit ve hain edebiyatı

Tufan Erhürman: Yönetenlerin gündemi; dışarıya dayılanma, tehdit ve hain edebiyatı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medyadan yayınladığı paylaşım ile hükümeti eleştirdi.

Türk Lirası'nın ciddi değer kaybettiğini; enflasyonun yükseldiğini; ertelenen borçlarda faizlerin işlediğini belirten Erhürman, "Vade gelmek üzere. Esnaf ciro yapamamaktan şikayet etmeye devam ediyor. İşsizlik gırla! Sosyal sigorta prim desteği de sona erdi. Bu daha fazla işsizlik ve/veya daha fazla kayıt dışılık riskini beraberinde getiriyor" diyerek, ülkenin sorunlarına değindi.

Yönetenlerin gündeminin ülke sorunları olmadığını işaret eden Erhürman, "Gündemleri dışarıya dayılanma, içeriye tören, ziyaret, tehdit ve hain edebiyatı. Elbette bir de kurultay" dedi.

"Dilinizde halkı bölmeye çalışsanız da, bu kriz hangi tarafta olunduğuna bakılmaksızın hepimizi, hem de yalnızca bugünümüzü değil, geleceğimizi de tüketiyor! Umurunuzda mı?" diye soran Erhürman'ın paylaşımı şöyle:

"TL ciddi değer kaybetti. Enflasyon yükseldi. Ertelenen borçlarda faizler işledi, vade gelmek üzere. Esnaf ciro yapamamaktan şikayet etmeye devam ediyor. İşsizlik gırla! Sosyal sigorta prim desteği de sona erdi. Bu daha fazla işsizlik ve/veya daha fazla kayıt dışılık riskini beraberinde getiriyor. Yönetenlerin gündemi bunlar değil. Gündemleri dışarıya dayılanma, içeriye tören, ziyaret, tehdit ve hain edebiyatı. Elbette bir de kurultay! Dilinizde halkı bölmeye çalışsanız da, bu kriz hangi tarafta olunduğuna bakılmaksızın hepimizi, hem de yalnızca bugünümüzü değil, geleceğimizi de tüketiyor! Umurunuzda mı?"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER