Tatar’ın ilk kabulü Erbaş oldu

Tatar’ın ilk kabulü Erbaş oldu

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından ilk kabulü, TC Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş oldu.

Erbaş, Hala Sultan Camisi’nde bu akşam gerçekleşecek Mevlit Kandili programı için KKTC'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kabulde yaptığı açıklamada, Mevlit Kandili programının KKTC’de düzenlenecek olmasının Adadan hem Türkiye’ye hem de dünyaya Kıbrıs’ın ne kadar önemli bir aşamada olduğunu gösterecek bir mesaj vereceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından şekillenecek yeni çalışmalarda ve KKTC’nin içinde bulunduğu çalkantılı coğrafyada gücünü Türkiye Cumhuriyeti ve onun kamuoyundan aldığını belirterek, Kıbrıs Türk halkının hakkını hukukunu korumak için sağlam bir beyin, bünye, duruş ve karakter gerektiğini ve bu nedenle maneviyata da önem verdiklerini kaydetti.

Kıbrıs Türkü’nün kalbinin ve gönlünün Türkiye Cumhuriyeti ile bir olduğunu da vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, o nedenle bugün yapılacak Kandil faaliyetlerini önemsediklerini kaydetti.

ERBAŞ: “TÜRK MİLLETİNİN DUALARI ARKANIZDA”

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hz. Muhammed’in doğumunun 1449’uncu yıldönümü nedeniyle idrak edilecek Mevlit Kandili’nin İslam’ın insanlığa kazandırdığı değerleri yeniden hatırlatması dileğinde bulundu.

Erbaş, Mevlit Kandili programının TRT ve Diyanet TV vasıtasıyla KKTC’den tüm dünyaya yayınlanacağını belirterek, görevine yeni başlayan Cumhurbaşkanı Tatar’ın da Türk alemi ve KKTC için iyi işler yapması adına Türk milletinin dualarının arkasında olduğunu belirtti.

Erbaş, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sözcüsü İbrahim Kalın’ın selamlarını da getirdiğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER