Polisiye haberler

Polisiye haberler

 Sokağa çıkma yasağı kapsamında; dün ve bugün, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 132 kişi sokağa çıkma yasağını ihlal etti. Bir iş yerinin ise açık olduğu tespit edildi. 
Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamada, “Sokağa çıkma yasağı kapsamında; 2-3 Nisan tarihleri arasında, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu; toplam 132 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği, bir iş yerinin ise açık bulundurulduğu tespit edilmiştir” denildi. 
Söz konu şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı. 
ATEŞİ OLDUĞU, HASTANEYE GİTMESİ GEREKTİĞİ SAHTE BEYANIYLA İZİN ALDI, TUTUKLANDI
Gazimağusa’da 39 yaşındaki bir erkek şahsın “sahte davranış ile kayıt temin etme ve sahte belgeyi tedavüle sürmeden” tutuklandığı bildirildi. 
Polisten yapılan açıklamaya göre, dün, saat 12.00 sıralarında, Gazimağusa’da, A.Y.(E-39) sokağa çıkma yasağı kuralına uymayıp sokağa çıktıktan sonra, Gazimağusa’da olmasına rağmen, İçişleri Bakanlığı online izin sistemine başvurup, Güvercinlik köyünde olduğunu ve ateşi olduğu için acil hastaneye gitmesi gerektiğini beyan etti. Söz konusu şahısın, sahte davranışla kayıt temin edip izin aldıktan sonra, temin etmiş olduğu sahte belgeyi görevli polislere göstermek suretiyle tedavüle sürdüğü tespit edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER