İncirli’den Sağlık Bakanlığına eleştiri: “Aklınız neredeydi?"

İncirli’den Sağlık Bakanlığına eleştiri: “Aklınız neredeydi?"

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Dr. Sıla Usar İncirli, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Dr. İncirli, “Gerçekten üzüntümü ve kızgınlığımı kontrol etmekte zorlanıyorum. Vaka sayılarımız hızla artıyor. 2 yıldır pandeminin içindeyiz, birçok tecrübe edinmiş olmalıydık. Üstelik aşı gibi bir silahımız vardı, kullanmış olmalıydık” dedi.

“Sayısız kez 3 aydan önce 2 doz inaktive aşı (Sinovac) ile aşılananların veya Covid geçirenlerin hızlı bir şekilde, yaş kısıtlaması/sıra bekleme olmaksızın 2 doz mRNA (PfizerBiontech) aşısı ile aşılanması  gerektiğini yazdık, konuştuk, anlattık” diyen İncirli, şöyle devam etti:

“Israrla yapılmadı, ‘6 ayınız dolsun sonra gelin, yaş grubunuza çağrı yapılsın ona göre’ diyerek insanları oyaladınız. Sağlık Bakanlığı en nihayet dün aşıya gelen kimse geri çevrilmeyecek diye açıklama yaptı. Aklınız neredeydi? Aşıları tamamlanmamış insanlar teker teker hastanelik olurken aklınız nerdeydi? Daha bir gün önce dördüncü doz için sadece sağlık çalışanlarına çağrı yapıp ertesi gün kimse geri çevrilmeyecek deyip herkesi aşıya çağırmanıza neden olan hakikat nedir? Üzgünüm insanlar Koronavirüs oluyorlar, aileler boşu boşuna ne zorluklar ne endişeler yaşıyor. Kızgınım çünkü yaşananların birçoğu önlenebilirdi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER