Erhürman’dan Tatar’ın mektubuna cevap: Ya Google’dan tarama yap, ya da danışmanlarını değiştir!

Erhürman’dan Tatar’ın mektubuna cevap: Ya Google’dan tarama yap, ya da danışmanlarını değiştir!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kendisine yazılan “Açık Mektuba” kişisel sosyal medya hesabından bir şarkıda yer alan “söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil"! sözleriyle cevap verdi.

Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Tatar’ın mektubunda “meşruiyet” ve “yasallık” konusunda yaptığı tavsiyesini işaret ederek, “ bana tavsiyede bulunmadan önce, "yasallık" ve "meşruiyet" arasındaki fark konusunda, hukuk kitaplarını falan bir yana bırakın, hiç olmazsa google'da kısa bir tarama yapmasını tavsiye edebilirim. Veya bu konuda kendisine "fikir" veren danışmanlarını değişmesini!” dedi.

Tatar’a bunun dışında daha başka tavsiyeleri de olabileceğini belirten Erhürman, “Mesela önce UBP yetkili kurullarını bekleyeceğim deyip sonra beklemeden atama yapmak gibi tutarsızlıklardan vazgeçmesini önerebilirim” diye konuştu.

Tavsiyelerine devam etmesi halinde sayfalar alacağını anlatan CTP Lideri Erhürman, ancak Tatar’a daha fazla zaman harcamayı zül addettiğini, çünkü biliyorum ki, ‘söylesem tesiri’ yok!” dedi.

İşte Erhürman’ın ilgili paylaşımının tam metni:

Sn. Tatar'ın "Açık Mektubu"na Yanıt!

"Tufan Erhürman’ın siyasi kimliğini bir kenara bırakarak olaya hukuk akademisyeni zaviyesinden bakması durumunda, meşruiyet kavramının yasaya uygunluk ve yasallık anlamına geldiğini göreceğini belirtmekte, ülke siyaseti ve halkımızın geleceği adına büyük fayda görüyoruz" demiş Sn. Tatar adına Cumhurbaşkanlığı!

Tavsiye için teşekkür ederim. Benim de Sn. Tatar'a bazı tavsiyelerim olabilir: Mesela, bana tavsiyede bulunmadan önce, "yasallık" ve "meşruiyet" arasındaki fark konusunda, hukuk kitaplarını falan bir yana bırakın, hiç olmazsa google'da kısa bir tarama yapmasını tavsiye edebilirim. Veya bu konuda kendisine "fikir" veren danışmanlarını değişmesini!

Bu konu dışında da tavsiyelerim olabilir tabii: Mesela önce UBP yetkili kurullarını bekleyeceğim deyip sonra beklemeden atama yapmak gibi tutarsızlıklardan vazgeçmesini önerebilirim. Başka neler? Buradan devam etsem sayfalar alır muhtemelen. Ama hani o güzel şarkıda söylendiği gibi "söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil"! Sn. Tatar lütfedip bana açık mektup gönderdiğine göre susup da yanıtlamamaya gönlüm razı değil! Ama daha fazla zaman harcamayı da zül addediyorum. Çünkü biliyorum ki, "söylesem tesiri yok"!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER