Erhürman: Geçitkale’deki bu ışığı söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek

Erhürman: Geçitkale’deki bu ışığı söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), 2022 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerle ilgili aday tanıtımına dün akşam Geçitkale’de devam etti. Geçitkale’nin 7 yılı aşkın süredir belediye başkanlığı görevini sürdüren Hasan Öztaş, dün akşam gerçekleştirilen etkinlikte Geçitkale halkının büyük desteğini aldı. Önümüzdeki yerel seçimlerde CTP adayı olarak yeniden yarışa gireceği duyurulan Hasan Öztaş, edindiği tecrübeyle Geçitkale için yola devam edeceklerini kaydetti. CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile Geçitkale Belediye Başkanı ve CTP Geçitkale Belediye Başkan adayı Hasan Öztaş’ın konuşma yaptığı etkinlik, pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan Geçitkale halkı, attıkları sloganlarla Öztaş’a büyük destek belirtti ve CTP’nin yerel yönetimlerdeki kalitesine Geçitkale’de devam edeceğine vurgu yaptı.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bereketli bir dönemin kendilerini beklediğini vurguladı. Ülkenin çok karanlık günlerden geçtiğini dile getiren Erhürman, ülkenin çok büyük bir karanlığa mahkum edilmeye çalışıldığını kaydetti. Ekonominin yerlerde süründüğünü vurgulayan Erhürman, “Halkın derdini zerre umursamayanlar, ülkenin kurumlarının itibarını yerle bir ediyor, sarsıyor. Bu ülkenin gailesini çekmiyorlar” diye konuştu. 7 sene önce Geçitkale’nin nerede, şimdi nerede olduğunu herkesin gördüğünü kaydeden Erhürman, “Geçitkale’de Hasan Öztaş’ın ekibiyle birlikte, tırnaklarıyla yerleri kazıyarak ortaya çıkarttıkları ışığı Geçitkale’de söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek” diye konuştu.

Erhürman sözlerine şu şekilde devam etti: “Çok uğraştıklarını biliyoruz. Hangi dönemlerde, bizim içimize sinmeyecek yöntemlerle buralarda neler yaptıklarını da biliyoruz. Geçitkale halkı, 7 sene öncesini hatırlıyor, bugünü de görüyor.” Hasan Öztaş ve ekibinin aylarca maaş almadan hizmete devam ettiğini dile getiren Erhürman, “Bizim hizmet aşkımız keseleri doldurmak değil, bizim hizmet aşkımız gerektiğinde evimize götüreceğimiz ekmeği keserek, bölgemize, ülkemize hizmet götürmektir” dedi. Hasan Öztaş’ın, 7 senedir söz konusu durumun en güzel örneklerinden birini sergilediğini belirten Erhürman, “Hem yerelde hem genelde bereket geliyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER