“DP son anketlerde, barajı geçen 3 partiden biridir”

“DP son anketlerde, barajı geçen 3 partiden biridir”

Demokrat Parti (DP) “1992 Ruhuyla Yeniden Demokrasi” gecesinde biraraya geldi.

DP Genel Başkanı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, DP Onursal Başikanı Hakkı Atun ve bini aşkın DP’lilerin katılımıyla gerçekleşen ve adeta bir seçim mitingi havasında geçen gecede, DP’ye katılan Redif Nurel’e, DP rozeti de takıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan gecede, DP Genel Başkanı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, DP Onursal Başkanı Hakkı Atun ve Girne İlçe Başkanı Enver Hoca trarafından, “Demokrasi Meşalesi’ yakıldı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “1992 Ruhuyla Yeniden Demokrasi” gecesinde, partililere hitap etti.

Yapılan anket çalışmaları hakkında da bilgi veren Ataoğlu, son yapılan anket çalışmalarında, barajı 3 partinin geçtiğini, DP’nin de barajı geçen 3 partiden birisi olduğunu belirtti.

Ataoğlu; “yapılan son anketlerde, partimize katılımlar eklenmeden, henüz daha seçim çalışmalarımıza başlamadan, seçim sistemindeki belirsizlik nedeniyle karma oylar eklenmeden, %11’lik bir oy oranıyla DP, barajı geçen 3 partiden birisi olmuştur” dedi.

Son anket sonuçlarında alınan %11’lik oy oranının henüz daha başlangıç olduğuna dikkati çeken Ataoğlu, günden güne yükselen bir oy oranı ile iktidarın en büyük aday partisinin DP olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER