Çocuk Görüşme Odası yenilendi

Çocuk Görüşme Odası yenilendi

Girne Sosyal Hizmetler Dairesi’nde Çocuk Görüşme Odası daha çocuk odaklı bir yapıya kavuşturuldu.

Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle tadilat ve  tefrişatı yapılan “Çocuk Görüşme Odası”’nın açılışı  bugün gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu ve KKTC’deki 13 Lions Kulübünün , Girne Sosyal Hizmetler Dairesi’ndeki “Çocuk Görüşme Odası” yeniledi.

Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu  Başkanı Duygu  Adahan Kuran, açılışta gerçekleştirdiği konuşmada Çocuk Görüşme odasıyla ilgili eksikliklerin giderilmesi için ellerinden gelen katkıyı sağladıklarını ifade etti.

Türkiye  MD 118 Konfederasyonu  Başkanı İsmet Özer Balta,da konuşmasında, Lions Kulüplerinin, topluma eğitimden sağlığa  ihtiyaç duyulan birçok alanda , gönüllü ve karşılıksız hizmet verdiğini belirtti.

Balta, Mahkemeye intikal eden olaylarda çocuklarla ilgili raporların, çocuklar  mahkeme ya da polis koridorlarında tedirgin edilmeden ,  rahat hissedecekleri bir ortamda  psikologlar eşliğinde dinlenerek hazırlanmasının önemine de vurgu yaptı.

Çocuk Görüşşme Odasının açılışına katılan  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman da  Sosyal Hizmetler Dairesi alanına giren konularda, çocukların  sağlıklı ortamda tedirgin olmadan  psikolojik değerlendirmelerinin  yapılacağı görüşme odası düzenlemesini yenileyerek  hayat geçiren herkese teşekkür etti..BRT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER