BAŞBAKAN TATAR: "EKONOMİMİZ İÇİN OLUMLU GELİŞMELERDEN MUTLUYUZ”

BAŞBAKAN TATAR: "EKONOMİMİZ İÇİN OLUMLU GELİŞMELERDEN MUTLUYUZ”

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında 11.30’da toplandı.
Başbakan Ersin Tatar Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Biz hükümet olarak protokolün devamı ve para akışının sağlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Türkiye de kendine göre sıkıntıları aşıp bu yönde adımları atıyor, ekonomimiz için olumlu gelişmelerden mutluyuz. Türk hükümetine teşekkür ediyoruz. İşler çok iyi yönetiliyor. 2020 protokolünde de hazırlıkları tamamladık ve ilgili yerlere iletildi, mutlaka imzalanacaktır. Yerel gelirlerimiz de artıyor, faizlerdeki düşüşler de piyasaya ekonomiye çok olumlu yansıdı. Memnuniyet vericidir”

Meseleye büyük ve geniş çerçeveden bakılması gerektiğini kaydeden Başbakan Tatar, para akışının devam etmesinin, Türkiye’nin KKTC’ye destek olmasının, Türkiye Cumhurbaşkanının anlaşmayı imzalamasının ekonominin gelişmesi ve ülkeye güvenin artması açısından önemli olduğunu ifade etti. Başbakan, vatandaşlar ve yatırımcılara, “Bize güvenin, KKTC’nin geleceğine, gelişmelere güvenin, yatırımlara devam edin” çağrısında bulundu.

Başbakan Tatar, Erhürman’ın konuşmasını eleştirerek, Maliye Bakanlığı’nın protokol ve kaynak akışlarını takip ettiğini, bazı kaynakların gelmesinin gecikebileceğini ancak önemli olanın ilişkilerin ve ekonominin geliştirilmesi olduğunu vurguladı.
Taşınmaz Mal Komisyonunun da önemli olduğunu ve mülkiyet konusunda bir kaynak yaratılması için bazı adımlar atıldığını kaydeden Başbakan Tatar, bu konuyu önemsediklerini ve bu alana daha fazla kaynak yaratmak için çalıştıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER