“14 Kasım Dünya Diyabet Günü Koşusu” düzenleniyor

“14 Kasım Dünya Diyabet Günü Koşusu” düzenleniyor

Diyabet Derneği, bu yıl 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nü KKTC Atletizm Federasyonu işbirliği ile 10 km’lik yarış düzenleyerek kutluyor.

Lefkoşa Başkent Lions Kulübü partnerliği ile 21 Kasım 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek koşu sabah saat 08:00 de dernek binası önünde başlayacak ve yine aynı yerde son bulacaktır.

Sen Koş Diyabet Düşünsün” sloganı ile gerçekleşecek koşu kadınlar ve erkekler olarak iki kategoride ve 18-29, 30-39, 40-49 ve 50+ yaş aralıklarında olacak. Genel klâsmanda ödül alan yarışmacılar, yaş gruplarında dereceye girmeyecektir.

Koşu Diyabet Derneği binası (hastane çemberi Barış Ruh Hastanesi yanı) önünden başlayacak, hastane çemberinden Gönyeli büyük çemberine, oradan Güzelyurt istikametine dönülecek. Gönyeli çıkışında Alayköy çemberinden önceki kamerasız çemberden sola, mandıralar çemberinden yine sola ve Kermiya girişinden (mor çemberden) sola dönülerek Gönyeli Belediye bulvarına çıkılacak. Sağa dönülerek köprüden geçer geçmez öğretmenler evleri önünden sola dönerek hastane çemberinden başlangıç yerine ulaşılacak.

Güzergah ve diğer konularla ilgili daha detaylı bilgiler için  www.diyabetdernegi.com ziyaret edilebilir veya mesai saatleri içinde dernek telefonumuzdan 22 36 115 veya 0548 859 5001numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

Kayıtlar başlamıştır. Kayıt ücreti 80 TL olup, son kayıt tarih ve saati 18 Kasım 2021 Perşembe günü saat 16:00’dır.

Adres:

Şht.Tahir Osman Sokak,

Stark Apartmanı Kat.1 D.5 Ortaköy Lefkoşa

Koşmak ve koşarken diyabete dikkat çekmek isteyenleri bekleriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER