İDLİB'DE HAVA SALDIRISINDA 33 TÜRK ASKERİ HAYATINI KAYBETTİ

Suriye'nin İdlib eyaletinde Perşembe gecesi düzenlenen hava saldırısında 33 Türk askeri hayatını kaybetti. Hatay Valisi Rahmi Doğan "Yaralılar arasında hayati tehlikesi bulunan yok" dedi. Reuters haber ajansı, son saldırıyla birlikte Suriye'de bir ay içinde 54 Türk askerinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

İDLİB'DE HAVA SALDIRISINDA 33 TÜRK ASKERİ HAYATINI KAYBETTİ

Türkiye son saldırıdan "Suriye rejimine bağlı güçleri" sorumlu tuttu. Türkiye, saldılara karşılık olarak Suriye'de ordu mevzilerini vurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı ise "Türk askerlerinin o bölgede olmaması gerektiğini, Türkiye'nin bilgilendirme yapmadığını" bildirdi. Rusya Savunma Bakanlığı'nın İdlib saldırısıyla ilgili açıklaması şöyle:

"Türkiye, Türk askerlerin İdlib'deki varlığıyla ilgili Moskova'yı bilgilendirmedi. Türkiye'den verilen bilgilere göre Türk askerleri o bölgede olmamalıydı. Rus savaş uçakları Türk birliklerin bulunduğu yere hava saldırısı düzenlemedi. İdlib'e düzenlenen hava saldırısında Suriyeli militanların arasındaki Türk askerleri vuruldu. Rusya, Türk kayıpları öğrendikten sonra Suriye hükümetinin ateşkes uygulaması için her şeyi yaptı."

Saldırının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hava ve kara ateş destek unsurlarımızla rejimin bilinen tüm hedefleri ateş altına alınmıştır, alınmaya devam etmektedir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne öenmi var
Ne öenmi var - 1 yıl Önce

33 asker öldü değil ŞEHİT oldu ŞEHİT

SIRADAKİ HABER