Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Kuzey Kıbrıs’ın güvenli bir turizm destinasyonu olarak imajının güçlendirmek için Londra'da.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Kuzey Kıbrıs’ın güvenli bir turizm destinasyonu olarak imajının güçlendirilerek, Kuzey Kıbrıs Turizm Markası’nın uluslararası platformda “Sağlıklı Ülke” olarak algılanması ve ülkeye nitelikli turist getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla, World Travel Market Londra Fuarı’na katılıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre; Dünya’nın en önemli turizm buluşmalarından biri olarak kabul edilen World Travel Market Fuarı’na Yakın Doğu Üniversitesi’ni temsilen katılmak üzere Londra’ya giden Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan’ın, fuar kapsamında, uluslararası tur operatörleri yanısıra turizm yazarları ile de biraraya geleceği belirtildi.

Londra temasları kapsamında turizm profesyonelleriyle görüşecek olan Ahmet Savaşan’ın, ülkenin köklü tarihi, kültürel, turistik zenginlikleri yanında kaliteli tesisleri ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin turistlere verdiği sağlık güvencesi sayesinde, Kuzey Kıbrıs’ın turist sağlığı açısından dünyadaki en güvenli ve seçkin turistik destinasyonlardan biri konumuna geldiğini anlatacağı bildirildi.

Savaşan’ın ayrıca turizm profesyonelleriyle yapacağı görüşmelerde, Kuzey Kıbrıs’ın daha fazla tercih edilmesine yönelik olarak ülkeler arası işbirliğinin geliştirilmesi için ortak projeler üretme çağrısı da yapacağı belirtildi.

Açıklamada son olarak Ahmet Savaşan’ın fuarın ilk gününde başta İngiltere ve Avrupa yanında diğer ülkelerden Kuzey Kıbrıs’a turist gönderen tur operatörleriyle 2013 yılına yönelik olarak “turist sağlığı”nı kapsayan önemli bir protokola imza atmasının da beklendiği vurgulandı.