PGM uzmanlık raporuna göre YÖDAK Başkanı Turgay Avcı’nın diploması sahte değil! PGM uzmanlık raporuna göre YÖDAK Başkanı Turgay Avcı’nın diploması sahte değil!

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Huriye Arısu olguları aktardı. Polis, zanlının 19 Ocak saat 01.00 sıralarında Girne’de bir eğlence mekânında kıskançlık sebebiyle aralarında çıkan tartışma nedeni ile yan masada oturan E.K isimli kadının yüzüne viski bardağı ile vurduğunu söyledi. Polis, kırılan bardağın genç kadının alında 3 santim, burnunda ise bir santim kesi oluşmasına neden olduğunu ifade etti. Polis, olayın ardından E.K’nin şikayetçi olduğunu, doktor kontrolünden geçirilerek, 2 ayrı rapor temin edildiğini belirtti. Polis, olayla ilgili biri görgü tanığı 4 kişiden ifade aldıklarını açıkladı. Polis, aranan şahıs olan zanlının önceki gün Girne’de tespit edilerek, tutuklandığını ifade etti. Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının üniversite öğrencisi olduğunu belirterek, teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Evren Mürsel, zanlının 30 bin TL nakit teminat yatırması ve 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargı kararı verdi.