Ercan Havalimanı giden yolcu salonunda x-ray cihazından geçerken valizleri içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan öğütücü tespit edilen Orhan Demir ve Yunus Emre Nural yeniden mahkemeye çıkarıldı. 

Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Erkan Yılmaz mahkemede olguları aktardı. Polis, zanlı Yunus Emre Nural’ın 15 Mart saat 16.38 sıralarında, Ercan’da giden yolcu salonunda x-ray cihazından geçerken tespit edildiğini söyledi. Polis, tespit edilen zanlının valizinde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen metal öğütücü ele geçirildiğini açıkladı.

ÇANTASINDA UYUŞTURUCU KALINTISI OLAN ÖĞÜTÜCÜ BULUNDU

Polis, zanlı Orhan Demir’in de 12 Mart’ta x-ray cihazından geçerken tespit edildiğini, çantasında içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan öğütücü bulunduğunu belirtti. Polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, 2 zanlının da teminata bağlanmasını talep etti.

NURAL ÖĞÜTÜCÜYÜ YURT DIŞINDAN GETİRDİĞİNİ SÖYLEDİ

Polisin ardından söz alan zanlı Nural, öğütücüyü valizinde yurt dışından getirdiğini söyledi. Zanlının bu beyanı üzerine aleyhine uyuşturucu madde tasarrufunun yanı sıra ithal suçu da getirildi.

DEMİR CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, çalışma izni süresi biten Orhan Demir’in 45 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

NURAL’IN YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAKLANDI

Girne’de Zehir Torbası Operasyonu! 2 kişi tutuklu Girne’de Zehir Torbası Operasyonu! 2 kişi tutuklu

Yargıç, Yunus Emre Nural’ın ise 50 bin TL nakit teminat yatırması ve bir kefilin 500 bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün ispatı vücut yapması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.