Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Ünal Üstel, Londra’da katılmış olduğu  Dünya Turizm Fuarı (World Travel Market – WTM)in ardından Londra’da faaliyet gösteren Tur operatörleri ve turuzmcilere onuruna bir kokteyl verdi. KKTC Kıbrıs Özel Temsilcisi Osman Ertuğ’un da katıldığı resepsiyonda KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ve Bakanlık Müşteşarı Şahap Aşıkoğlu da hazır bulumdu.

Hyatt Regency London - The Churchill Hotel’de düzenlenen resepsiyonda bir konuşma yapan Üstel, İngiltere pazarında %5 bir gerileme yaşandığını bunun da giderilmesi için Londra’da büyük bir tanıtım ve reklam  atağına başladıklarını kaydetti. Londra’da başlattıkları tanıtım ve reklam ataklarının ilk etapta Mayıs 2013’e kadar sıürdürüleceğini kaydeden Üstel, önümüzdeki yıl İngiltere’den Kuzey Kıbrıs’a gidecek olan İngiliz sayısında önemli bir artış yakalayacaklarını vurguladı. Askerlik yasasında yapılan değişikliklerle birlikte bu yıl Kuzey Kıbrıs’a giden Londralı Türk sayısında hatırı sayılır bir atış olduğuna da dikkat çeken Üstel, İngiltere pazarının önemine dikkat çekti.

Resepsiyonun ardından geçtiğimiz günlerde gerçekleşen İngiltere Seyehat Ödülleri (British Travel Awards) töreninde başarı ödülü alan Tur Operatörlerimizden Direct Traveller sahibi Ramadan Özdemir ile The Discovery Collection sahibi Zekiye Yücel, Üstel tarafından da kutlanarak birer plaketle ödüllendirildiler.