Londra'da elektrikli aracı (EV) olmayan Uber sürücüleri, elektrifikasyonu artırmak amacıyla yeni veya kullanılmış bir EV'ye geçmelerine yardımcı olmak için 5 bin Sterlin hibe alacak. 

Fransızlar aşırı sağa karşı sokağa indi Fransızlar aşırı sağa karşı sokağa indi

Çok uluslu taşımacılık şirketi Uber, sürücüleri ücretsiz şarj ile desteklemek için bp Pulse ile ortaklık kurdu ve bir dizi EV aracı satın alırken kullanılmak üzere ek 12 bin ila 17 bin Sterlin teklif ediyor.

Yapılan basın açıklamasına göre, yarından itibaren tüm Uber EV sürücüleri 750 Sterlin değerinde üç aylık ücretsiz şarj kredisine ve ardından bp Pulse aracılığıyla özel bir şarj oranına hak kazanacak.

Uber, sürücülerin hibe nakitlerini toplu olarak bir satın alma işlemine ya da kiralama veya satın alma anlaşmasına harcamayı tercih edebileceklerini söyledi; sürücülerin "bir gün içinde" bir elektrikli araca geçebileceklerini kaydetti. 

Uber'in Birleşik Krallık'taki genel müdürü Andrew Brem, araç çağırma sektörünün Avrupa'da ulaşımın karbonsuzlaştırılmasına öncülük edebileceğini söyledi.

Küresel çapta 800 milyon yatırım

Euronews'e konuşan Casper Nixon, diğer Avrupa başkentlerindeki Uber sürücülerinin de yakında benzer teşviklerden yararlanıp yararlanamayacağı sorusuna "Elektrikli araç satın alan sürücülerin maliyetlerini düşürmek için küresel çapta 800 milyon dolar yatırım yapıyoruz" yanıtını verdi.

Geçtiğimiz şubat ayında Uber, Fransa'daki sürücülerin kamusal şarjla ilişkili mali ek ücreti azaltmalarına yardımcı olmak ve aynı zamanda hükümetin profesyonel sürücüler için Mobilite Oryantasyon Yasası kapsamında 3 bin Euro değerindeki şarj hibesinin beklenmedik bir şekilde durdurulmasını telafi etmek için beş milyon Euro'luk acil bir EV şarj girişimini duyurdu.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2