İşte İstanbul 2020′nin sloganı

"Bridge Together (Birlikte Köprüler Kuralım)"

İşte İstanbul 2020′nin sloganı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul’un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığıyla ilgili sloganı açıkladı.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu’nun incelemeleri kapsamında Conrad Otel’de düzenlenen toplantıda, Türk ve yabancı basın mensuplarına sunum yapan Kılıç, “İstanbul 2020nin sloganın “Bridge Together (Birlikte Köprüler Kuralım)” olacağını ifade etti.

İstanbul 2020nin köprüler kurmayı vadettiği dile getiren Kılıç, şunları kaydetti: “Biz ısrarla şunu söylüyoruz; İstanbul doğu ile batı, Avrupa ile Asya, medeniyetler, kültürler, inançlar arasında köprüdür. Bilinen 10 bin yıllık tarihiyle İstanbul bütün farklılıklar arasındaki en önemli medeniyet köprüsüdür. İstanbul geçmiş ve gelecek arasındaki en kuvvetli köprüdür. İstanbul 2020nin ‘Bridge Together’ sloganıyla birlikte sadece Türk halkına ve Türkiye’ye değil, olimpik değerlere önem veren bütün insanlığa hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul 2020nin olimpik değerlerin temsil ettiği dostluk, barış, kardeşlik, sevgi, uzlaşı ve hoşgörü iklimine önemli katkılar sağlamasını Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına bir kez daha temenni ediyorum.”

İstanbul’un bütün zenginliklikleriyle başka hiçbir yerde bulunamayacak bir olimpiyat zenginliğini insanlığın hizmetine sunacağını dile getiren Suat Kılıç, “İstanbul, arkasındaki güçlü kamuoyu, sivil toplum kuruluşu, finans sektörü ve sponsorluklar, kamu kurumları ve hükümet desteğiyle vadettiği her şeyi en kısa süre içerisinde yerine getirebilecek en görkemli şehirdir” diye konuştu.

Kaynak: Dipnot

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2013, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER