Depremden 17 saat sonra çifte mucize!

Depremden 17 saat sonra çifte mucize!

Merkez üssü Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde, 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Depremde bir marketin bulunduğu alt iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı'nda çalışma yürüten arama kurtarma ekipleri, 35 yaşlarında olduğu belirtilen Gülçin Aykut Soydan isimli kişiye de ulaştı.

Yaralı olarak sedyeye alınan Soydan, Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Aynı enkazdan kısa süre önce 53 yaşındaki Fadime Tolu da kurtarılmıştı. Enkazda başka kişilerin de bulunduğunu değerlendiren arama kurtarma ekipleri, çalışmalara hız verdi.

Yaklaşık bir saat sonra ise çifte mucize haberi geldi! Hülya Özmet ve 16 yaşındaki İnci isimli genç kız, Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından 17 saat sonra yaralı kurtarılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’de de hissedilen depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e yaralananların sayısı ise 804'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER