YDÜ Hastanesi’nden KKTC Turizmine büyük destek

60,000 turistin sağlığın YDÜ Hastanesi güvencesi altına alındı

YDÜ Hastanesi’nden KKTC Turizmine büyük destek

Kuzey Kıbrıs'a 2011 yılında en çok turist getiren tur operatörleri  NTL Travel ve Akmina Travel'in oluşturduğu konsorsiyum ile Yakın Doğu Üniversitesi arasında, ülkeye bu yıl getirilecek 60,000 turistin sağlığına  yönelik olarak Berlin'de protokol imzalandı.

 

Kuzey Kıbrıs’ın “turist sağlığı” açısından “güvenli ülke” olduğunun  uluslararası platformda dünyaya duyrulması ve ülkeye nitelikli turist gelmesine katkıda bulunmak amacıyla YDÜ Hastanesi ile NTL Travel ve Akmina Travel'in oluşturduğu konsorsiyum ile 60,000 turisti kapsayan protokol Berlin’de imzalandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre; protokole, YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan, NTL Direktörü Hüseyin Oskar, Akmina Travel Direktörleri İsmail ve Derviş Abidin’in imza koyduğu belirtildi. Protokol kapsamında, 2012 yılında Kuzey Kıbrıs’a Almanya, Fransa, Hollanda, Danimarka, Irak başta olmak üzere NTL ile Akmina Travel konsorsiyumunun yurt dışından getireceği turistlerin, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden uluslararası standartta sağlık hizmeti  alması sağlanacak.

 

60,000 turistin sağlığın YDÜ Hastanesi güvencesi altına alındı

Açıklamada Savaşan’ın YDÜ Hastanesi ile özellikle yaşlanan Avrupa ülkelerinden yurt dışına tatile gidecek olan üçüncü yaş grubu turistlerin talep ettikleri ve gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde de önemli role sahip, uluslararası standartta sağlık hizmeti veren hastane ihtiyaçlarının karşılanmasıyla Kuzey Kıbrıs'ın “turist sağlığı” açısından en güvenli turizm destinasyonlarından biri haline gelindiğinin dünyaya duyurulması için ITB Berlin’in büyük bir fırsat olduğunu söylediği kaydedildi. Savaşan  “Kurucu Rektörümüz Dr. Suat İrfan Günsel’in insiyatifleriyle uluslararası platformda ülke turizminin sağlıklı temellerde gelişmesi amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımız kapsamında bu gün attığımız imzalarla 60,000 turistin sağlığı YDÜ Hastanesi güvencesi altına alınmıştır” dedi.

 

Tur Operatörleri Turist Sağlığında Kuzey Kıbrıs’a tam not veriyor

“Ben öncelikle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi gibi tam teşekküllü bir hastaneyi Kuzey Kıbrıs’a kazandırdığı için Sn. Dr. Suat Günsel rektörümüze teşekkür etmek istiyorum” diyerek konuşmasına başlayan Hüseyin Oskar da “tur operatörlerimiz Kuzey Kıbrıs’taki sağlık imkanlarını incelediklerinde ülkemize tam not veriyorlar. Bu da bizim önümüzü açıyor. YDÜ Hastanesi’nde sunulan uluslararası hizmetlerin de büyük katkısıyla ülkemiz nitelikli turisler tarafından daha fazla tercih ediyor” dedi.

 

Turizmde ulaşım, konaklama, turistik zenginlikler kadar sağlık da önemlidir

Akmina Travel Direktörleri de yaptıkları konuşmalarda bir ülkede turizmin gelişebilmesi için ulaşım, konaklama, turistik ve insani zenginlikler yanında sağlığın da büyük önem taşıdığını vurgulayarak, YDÜ Hastanesi ile turizm önemli bir değer kazanmıştır, bu değeri ülke turizmine kazandıran Dr. Suat Günsel’e teşekkür ederiz diye konuştular.

  

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2012, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER