Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Antor'a üye oldu

Turizm'de güzel bir adım

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Antor'a üye oldu

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı ANTOR (Association of National Tourist Offices &Representatives)  isimli kuruluşa resmen üye oldu ve ilgili internet sitesinde NORTH CYPRUS adıyla yerini aldı.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan yapulan açıklamaya göre, ANTOR  üyeliği ile dünyadaki tüm turizm ofis ve işletmelerinin bir tuşla Kuzey Kıbrıs’a ve Turizm Çevre  Kültür Bakanlığı aracılığıyla KITOB, KITREB ile KITSAB’a  ulaşarak  içinde otellerin de yer aldığı broşürler  ve tanıtım bilgilerini internet ortamında inceleyebilecek.

Açıklamaya göre, www.antor.com adlı internet sitesinde NORTH CYPRUS seçildiğinde,  North Cyprus Tourism Centre Ltd adıyla gerekli bilgiler aktarılmakta, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın Londra’daki ofisinin irtibat numaraları ve www.simplynorthcyprus.com  adresi de yer alıyor.

 

Bakan Üstel

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, üyeliğe kabul edileli bir ay olmasına rağmen dünya çapında birçok turizm firmasının Londra’daki ofisle irtibata geçerek Kuzey Kıbrıs’a paket programlar düzenleme konusunda bilgi aldıklarını, bu sevindirici gelişmenin zaman içerisinde ülke turizmine getireceği katkının yadsınamaz olduğunu  vurguladı.

Üstel, Kuzey Kıbrıs’ı Dünya Turizm Örgütleri aracılığıyla tanıtmak   amacıyla üye oldukları ASTOR internet sitesinde, Güney Kıbrıs’ın da “Cyprus” adıyla yer aldığına işaret etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2012, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER