TURİZM BAKANI ATAOĞLU: “MAP2HEAL’İN KKTC’YE GENİŞLETİLMESİ TARİHİ BİR AÇILIM”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, KKTC’nin de map2heal.com’a dahil edilmesinin sağlık turizmi açısından tarihi bir açılım olduğunu belirtti.

     TURİZM BAKANI ATAOĞLU: “MAP2HEAL’İN KKTC’YE GENİŞLETİLMESİ TARİHİ BİR AÇILIM”

Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Fikri Ataoğlu ile Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Ahmet Savaşan katıldıkları televizyon programında map2heal.com’a KKTC’nin de dahil edilmesinin önemini vurguladı.

 

Bakan Ataoğlu programda, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün öngörülerine bakıldığında turizm sektörünün önümüzdeki 20 yılda büyümeye devam edeceğini ve 2020 yılı itibarı ile 2 trilyon dolar hacme ulaşacağını söyledi. Ülke turizminin iyiye gittiğini belirten Ataoğlu, Ekim itibarı ile otel doluluk oranının yüzde 70’lere çıktığını söyledi.

 

Ülkede sağlık turizmi alanında somut adımlar atıldığını, gerekli yasal ve altyapısal düzenlemelerin de hayata geçirileceğini belirten Ataoğlu, pek çok ülkenin sağlık turizmi pazarından pay alabilmek için yarıştığını ve ana turizm türlerinden biri haline getirdiğini, KKTC’nin de payını arttırmak için projeler geliştireceklerini ifade etti. 

 

MAP2HEAL’İN KKTC’YE GENİŞLETİLMESİ TARİHİ BİR AÇILIM

 

Sağlık turistlerine yönelik Türkiye’deki sağlık hizmetleri hakkında bilgi ve internet üzerinden rezervasyon imkanı tanıyan “Map2heal’in KKTC’ye de genişletilmesinin tarihi bir açılım olduğunu” belirten Ataoğlu, bu protokol sayesinde Kuzey Kıbrıs’ta sağlık turizminin ivme kazanacağını ve KKTC’nin uluslararası etkinliğinin ve tanınırlığının da artacağını söyledi.

 

SAĞLIK KURULUŞLARI VE DOKTORLAR ÇOK DAHA GENİŞ KİTLEYE ULAŞABİLECEK

 

Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Ahmet Savaşan, KKTC’nin de sisteme dahil edilmesinin, sistem tarafından akredite edilen sağlık kuruluşları ve doktorların çok daha büyük kitleye ulaşmasını anlamı taşıdığını söyledi.

 

Savaşan, sistemin etkin hasta takibi, tetkik gönderme gibi konularda da çok büyük avantajlar sunduğunu söyledi.

 

Map2heal sayesinde hastaların bulundukları yerlerden gidecekleri ülkeyi, hastaneyi ve doktoru online olarak seçebileceğini anlatan Savaşan, hastaların ayrıca sistem üzerinden sağlık sigortalarının nerede geçerli olduğunu görebileceklerini ve sorularına da kendi dillerinde yanıt alabileceklerine dikkat çekti.

 

Savaşan, 17 dilde profesyonel çeviri hizmeti verme kabiliyetine sahip olan sistemden Sağlık Turizmi Konseyi üyesi sağlık kuruluşları ve doktorların ücretsiz yararlanacağını söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER