Kuzey Kıbrıs WTM’de yerini alıyor

Özel ilgi turizmine yönelik broşürler de dağıtılacak

Kuzey Kıbrıs WTM’de yerini alıyor
 

*Kuzey Kıbrıs, 161 metrekarelik bir stantla Kasım ayında Londra’da yapılacak olan World Travel Market Turizm Fuarı’nda turizm atağı yapmayı planlıyor. KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı fuar için hazırlıklarını son hızla sürdürüyor.

 

KKTC Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, ülkemiz turizm sektörü ile birlikte, İngiltere pazarına yönelik turizm tanıtım ve pazarlama çalışmaları kapsamında 05-08 Kasım 2012 tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek olan “World Travel Market”-WTM 2012 turizm fuarına katılıyor. Bakanlık, WTM’de, North Cyprus Tourism Ltd. adı altında 161 metrekarelik bir stand aldı. Söz konusu stand, ülkenin turizm ürünlerini yansıtan cezbedici görselleri ile estetik olmakla birlikte ülkenin turizmcilerinin gerekli çalışamalarını yapabilmelerine olanak sağlayacak şekilde düşünüldü.

Uygun ortam içi hazırlıklar yapılıyor

Bakanlıktan yetkililerinin gazetemize verdiği bilgiye göre, stand içerisinde sektör temsilcilerinin toplantı yapabilmelerine fırsat tanıyacak donanımlı toplantı odaları, izaz ikram için bir mutfak ve diğer destekleyici unsurlar bulunacak. Bakanlığın, ülke turizmcilerinin İngiliz ve diğer yabancı tur operatörleri ile tanışıp görüşebilmelerine yardımcı olmak maksadı ile gerekli tedbirlerin alındığını belirten yetkililer, stantda info deskleri, çok çeşitli tanıtıcı yayınlar bulunacağını, tanıtım filminin gösterileceği büyük LCD ekran TV yerleştirilerek uygun ortamın sağlanmasının planlandığını belirtti.

 

North Cyprus Tourism Centre Ltd. ile koordineli çalışmalar

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Bakanlığa bağlı olarak Londra’da faaliyet gösteren North Cyprus Tourism Centre Ltd. ile koordineli bir şekilde çalışarak, İngiliz ve yabancı tur operatörlerine ulaşmak için gerekli araştırmalar ve randevu imkanları konusundaki çalışmalar devam ediyor. Faydalı iş görüşmeleri yapmak, yeni tur operatörleri bulmak ve ayrıca halen ülkeyi pazarlamakta olan tur operatörleri ile durum değerlendirmesi yapmak maksadı ile de çeşitli toplantılar yapılacağı ifade edildi.

 

Özel ilgi turizmine yönelik broşürler de dağıtılacak

Öte yandan fuarda, Kuzey Kıbrıs standına gelecek olan ziyeretçilere ülke mutfak kültürünü yansıtan yiyecek ve içecek ürünleri ikram edilmesi yanında, özel ilgi turizmine yönelik broşürler dağıtılması da planlanıyor. Bununla birlikte, genel turizm ürünlerini  yansıtacak tanıtım malzemeleri dağıtılacak ve her yıl olduğu gibi bu yıl da standdaki görevliler tarafından ziyaretçilerin sorularına cevaplar verilecek ve gerekli tanıtım ve pazarlama yapılacak.         

Dünyadaki 2. önemli turizm fuarı

WTM Londra Turizm Fuarı, uluslararası düzeyde, dünyadaki 2. önemli turizm fuarı kabul ediliyor. Sektörün önde gelen temsilcilerinin katılacağı fuarda, dalında uzman konuşmacıların katılacağı seminer ve tartışmalarla dünya turizminde en güncel trendleri öğrenme fırsatı sağlanıyor. WTM fuarının en önemli özelliklerinden biri, münferit ziyaretçilerden ziyade, stant sahibi katılımcılar tarafından davet edilen ve satın alma ve iş bağlama konusunda tam yetkili firma temsilcilerinin ziyaretçi olarak katıldığı bir fuar olması. Bu bağlamda fuar, ilk iki gün profesyonellere son iki günse münferit ziyaretçilere açılıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2012, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER