Büyükkonuk 11’inci Eko Güne hazırlanıyor

Sezai Sezen “14 Ekim’de Halkımızı EKO Gün coşkusunu yaşamak için Büyükkonuk’a bekliyoruz.

Büyükkonuk 11’inci Eko Güne hazırlanıyor

 

 Büyükkonuk Belediyesi ile Eko Turizm Derneği, geçtiğimiz gün düzenlenen dayanışma yemeğinde bir araya geldi. 14 Ekim Pazar günü yapılacak 11’nci Eko Gün için başlangıç adımı olan yemeğe, Başbakan İrsen Küçük, UBP İskele Milletvekili Alirıza Usluer, Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen, İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun, Mehmetçik Belediye Başkanı Ahmet Beyazıt Adalıer, Büyükkonuk Eko Turizm Derneği Başkanı Şerife Demirli ve çok sayıda konuk katıldı. Geç saatlere kadar süren yemekte, konuşmaların ardından, müzik eşliğinde konuklar eğlenceli vakit geçirirken, bölge tesislerinde konaklama ve çok sayıda hediyenin sunulduğu çekiliş heyecanını da yaşadılar.

İrsen Küçük, “Büyükkonuk, artık, bir markadır.”

Sunuculuğunu Hüzeyin Kanatlı’nın yaptığı yemekte, bir konuşma yapan Başbakan İrsen Küçük, “Eko Turizm’de Kuzey Kıbrıs’ta bir marka haline gelen Büyükkonuk, gerçekleştirdiği etkinliklerle kendini kanıtlamıştır. Belediye’nin ve Derneğin ortaklaşa yürüttükleri özverili çalışmalar neticesinde ortaya çıkarttıkları projeler takdir edilmeyi hak ediyor. Kültürümüzün bir yansıması olan Eko Gün için emek vererek, bu güzel organizasyonu düzenleyen herkese en içten duygularımla teşekkür ediyorum.” dedi.

Sezai Sezen, “14 Ekim’de Halkımızı EKO Gün coşkusunu yaşamak için Büyükkonuk’a bekliyoruz.

Eko Gün’ün, Ada’da, Kıbrıs Kültürü ve otantik değerleri üzerine düzenlenmiş ilk etkinlik olma özelliğine sahip olduğunu belirten Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen, bu etkinliğin Büyükkonuk Belediyesi ve Büyükkonuk Eko Turizm Derneği ile ortaklaşa bir çalışma sonucu ortaya çıktığını vurguladı. 2007 yılından bu yana, Kuzey Kıbrıs kültürünü yansıtma adına en kaliteli, en düzeyli ve en kapsamlı etkinliğin Eko Gün olduğunu belirten Sezen, “ Aslında Eko Gün’ü her sene Mayıs ve Ekim aylarının üçüncü haftasında düzenliyorduk. Ancak bu sefer, UBP kurultayı nedeni ile Eko Gün’ünü 14 Ekim tarihinde gerçekleştireceğiz. Bizler, 2007 yılından bu yana yaktığımız meşale ile, unutulmaya yüz tutmuş Kıbrıs Kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi, kendimize özgü el sanatlarımızı ve damak tatlarımızı gün yüzüne çıkarmak, gelecek nesillere aktarmak ve kültürümüzün yaşatmak için tüm gücümüz ile çalışıyoruz. Ben, tüm Halkımızı 14 Ekim’de 11’ncisi düzenlenecek Eko Gün’e davet ediyorum.”

Şerife Demirli, “Eko Gün etkinliklerinde Büyükkonuk Belediyesi ile tam bir işbirliği içerisinde çalışıyoruz”

Büyükkonuk Eko Turizm Derneği Başkanı Şerife Demirli, Eko Gün’e emek veren herkesi bir araya getiren dayanışma yemeğinin düzenlenmesinde yardımlarını hiç esirgemeyen Başkan Sezai Sezen başta olmak üzere, Belediye personeline, Dernek üyelerine ve bu özel yemeğe katılımları ile destek veren herkese teşekkür etti. Kıbrıs Kültürü’nü yansıtmak ve bunu gelecek nesillere aktarmak amacıyla, 2007 yılından bu yana düzenlenen etkinliklerde Büyükkonuk Belediyesi ile çok güzel bir işbirliği içinde olduklarını belirten Demirli,” Bu dayanışma yemeğini, derneğin kendi ayakları üzerinde durarak, daha da güçlü olması için düzenlendik. Bu anlamda bizlere destek vererek yemeğimize katılan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2012, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER