ATAOĞLU: "TURİZMİN GELİŞMESİNDE REHMERLERİMİZİN YADSINAMAZ PAYI VARDIR"

"KUZEY KIBRIS’IN YÜKSEK STANDARTLARDA,KALİTELİ HİZMET SUNAN ÇAĞDAŞ TURİZM YAPISI İLE DÜNYADA ADINDAN SÖZ ETTİRMESİNDE REHBERLERİMİZİN YADSINAMAZ BİR PAYI VARDIR”

ATAOĞLU: "TURİZMİN GELİŞMESİNDE REHMERLERİMİZİN YADSINAMAZ PAYI VARDIR"


Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Bakan Ataoğlu’nu mesajı şöyle:

“Turizm sektörünün yapı taşlarından olan rehberlerin Kuzey Kıbrıs’ın yüksek standartlarda, kaliteli hizmet sunan çağdaş turizm yapısı ile dünyada adından söz ettirmesinde yadsınamaz bir payı vardır.
Bugün, sektörde böylesi önemli bir paya sahip tanıtım elçilerimiz rehberlerin üstlendikleri rollere yakından bakmak için bir fırsattır.
Ülkemiz turizmi izolasyon ve ambargoların yansımasıyla zorlu dönemeçler yaşasa da sektörün paydaşları olarak sorunlar karşısında hızlı ve doğru şekilde çözüm üretmeyi ve koşulları yenmeyi her zaman başardık. Bu kez de mevcut sorunları aynı birlik-beraberlik duygusu, aynı etik değerler, aynı amatör ruh-profesyonel yaklaşımın yanı sıra alacağımız önlemlerle aşacağımıza inancım tamdır. Bu yolda rehberlerimizin donanım ve deneyimleriyle önemli katkıları olmuştur, olacaktır.
Bugüne dek rehberlik mesleğine yönelik tüm konularda Bakanlık olarak her zaman rehberlerimizin çözüm ortağı olduk, bundan sonra da bizzat ben ve tüm çalışma arkadaşlarım bu bağı daha da güçlendireceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle ülke tanıtımında başarılı bir tablonun altına emekleriyle imza atan rehberlerimizin Dünya Rehberler Günü'nü kutlarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER