Ataoğlu: "Teşvikler sonuçsuz kalırsa ülkeye turist getirmek zorlaşır"

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, bugün düzenlenen Kuzey Kıbrıs Turizm Şurası'na katıldı

Ataoğlu: "Teşvikler sonuçsuz  kalırsa ülkeye turist getirmek zorlaşır"

DP Genel Başkanı / Gazimağusa Milletvekili Fikri Ataoğlu, bugün düzenlenen Kuzey Kıbrıs Turizm Şurası'na katıldı. 

Ataoğlu, teşviklere yönelik çabaların sonuçsuz kaldığını belirterek, bunun devam etmesi halinde ülkeye turist getirmenin çok zor olacağını söyledi.

İmkansızlıklara rağmen çalışan turizm sektörüne teşekkür eden Ataoğlu, turizm bakanlığının kendi yağı ile kavrulmasının zamanının geldiğini belirterek, Türkiye'den gelecek paranın ise ülkenin altyapı ve üstyapısına harcanmasının gerekliliğini ifade etti.
Konuşmasında, Stratejik Plana yönelik 4'lü koalisyon döneminde çalıştay yapıldığını da anımsattı.
Ataoğlu, turizmin istihdam gücüne dikkat çekerek özellikle gençler için bir alan olmasına vurgu yaparak, ortaya konan emeklerin boşa harcanmamasını temenni etti.

Bafra'da açılan 4 tesise ek 10 tesisin daha açılmasının öngörüldüğüne de atıfta bulunan Ataoğlu, sözkonusu tesislerin istihdama büyük katkı yapacağını belirterek, Meslek liselerinde turizm bölümlerinin artırılması gerekliliğini de vurguladı.

Ulaşımda özellikle Türkiye pazarına yönelik olarak Türkiye - KKTC seferlerinin iç sefer olarak ele alınması hususunda kendileri döneminde başlatılan çalışmaların da bir sonuca ulaşmasını temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER