Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Erenköy Halk Plajı’nın yabancı turistlere de hitap etmesi için ismine 'Blue Heaven' şeklinde ekleme yaptıklarını duyurdu.

Bakırcı, tarihsel, kültürel, doğal güzellikleriyle herzaman cazibe merkezi olan bölgenin, ülke turizminden hak ettiği kazancı ve halkımıza temiz,huzurlu ve uygun fiyatlı hakettiği hizmeti sunabilmek amacıyla yeni yatırımlar ve güzellikler eklemek için durmadan çalıştıklarını belirtti.
Bakırcı,  yabancı turistlerin de tesislerden faydalanıp, ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla; İskele Halk Plajı’nın aynı zamanda Mackenzi Plajı, Dipkarpaz Halk Plajı’nın aynı zamanda Ayfilon Plajı ismiyle yabancı turistlere hitap etmesi gibi, cennet gibi güzel Erenköy Halk Plajı'nın, güzelliğini, denizimizin temizliğini anlatabilmek amacıyla Blue Heaven (Mavi Cennet) ismini ekleme kararı aldıklarını kaydetti.

Cuma gününe kadar yer yer sağanak yağış bekleniyor Cuma gününe kadar yer yer sağanak yağış bekleniyor

Erenköy-Karpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı'nın paylaşımı şöyle:

"Çok Değerli Belde Halkım;

Tarihsel,kültürel,doğal güzellikleriyle herzaman cazibe merkezi olan bölgemizin,ülkemiz turizminden hak ettiği kazancı ve halkımıza temiz,huzurlu ve uygun fiyatlı hakettiği hizmeti sunabilmek amacıyla yeni yatırımlar ve güzellikler eklemek için durmadan çalışıyoruz.Bunlardan birisi de Erenköy Halk Plajı’dır.

Erenköy benim için bir isim değil,aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Ruhudur,Çanakkale’sidir.Bizim kırmızı çizgimizdir.Plajımız halkın malıdır ve bizler bu emaneti en iyi şekilde koruyup geliştirerek bizden sonra gelecek gençlerimize devredeceğiz.

Bizler yabancı turistlerin de tesislerimizden faydalanıp,ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla;İskele Halk Plajı’nın aynı zamanda Mackenzi Plajı,Dipkarpaz Halk Plajı’nın aynı zamanda Ayfilon Plajı ismiyle yabancı turistlere hitap etmesi gibi bizde cennet gibi güzel plajımızın güzelliğini,denizimizin temizliğini anlatabilmek amacıyla Blue Heaven(Mavi Cennet) ismini ekleme kararı aldık.Bu sayede gelen turistlerden kazanılan gelirle hem yeni yatırımlar hem de hizmet kalitemiz artarak devam edecektir.

Erenköy-Karpaz Belediyesi Erenköy Halk Plajı herdaim yaşayacaktır.Gerisi Laf’ı güzaf dır.

Sevgi ve Saygılarımla."