Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, narenciye ihracatında yaşanan sorunlarla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

CTP Genel Başkanı Erhürman, “Güzelyurt'ta, narenciye üreticisi de, fabrikalar da, yılda 5-6 ay oralarda çalışan kadın işçiler de, narenciye ihracatına yönelik kasa üretenler de, ihracatçılar da... Herkes zararda” açıklamasında bulundu.

Vektör böceklerinin güneyde bulunduğuna yönelik Ağustos 2023'te çıkan Avrupa Birliği (AB) raporunu hatırlatan Erhürman, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"2024’te bu zihniyetten kurtulacağız" "2024’te bu zihniyetten kurtulacağız"

“Ağustos 2023'ten Mart 2024'e kadar geçen upuzun bir süre...

Ve bu sürecin sonunda ‘hükümet’in üç ortağı palas pandıras Türkiye'ye gidip, ‘müjdeli haber’le toplantıdan ayrılıyor: Merak etmeyin, ‘Türkiye'den gelecek bir ekip üreticiyi tazmin için çalışma yapacak!’ Biz bunu bile yapamıyoruz. Onu da Türkiye yapacak!

Sırada on binlerce ton valensiya var. Sırada gelecek yıl var! Ne olacak? Meraklanmayın. Becerikli, basiretli, ülkemizde üretenin, üreticinin her zaman yanında olan ‘hükümet’imiz çözümü buldu ve ilan etti: Halledeceyik!”