AB’den Sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış, Fenerbahçe ile eşleşen Rum ekibi AEL Limassol’a, İstanbul’da güzel ev sahipliği yapılacağını açıkladı. Bağış, Sefa Karahasanın Milliyetteki Fırsat başlıklı yazısı için de teşekkür etti

AB’den Sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış, Fenerbahçe ile eşleşen Rum ekibi AEL Limassol’a, İstanbul’da güzel ev sahipliği yapılacağını açıkladı. Bağış, “AEL’lilerin tırnağına zarar gelmeyecektir. Tabii aynı duyarlılığı Kıbrıs Rum Kesimi’nden de bekleyeceğiz” dedi.

Milliyet’te dün yer alan, “Fırsat” başlıklı yazıya atıf yapan Bağış, “Sizlere çok teşekkür ederim. Güzel bir yazı ile çağrı yaptınız. Ben yazacaktım ama siz erken davrandınız” diye konuştu. Rum Yönetimi Lideri Hristofyas’ın, İstanbul’da ‘balık yemek istediğini’ söylediğini hatırlatan AB Bakanı, şöyle devam etti:

“Milliyet aracılığıyla çağrı yapıyorum. Rum Yönetimi Lideri Hristofyas, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile İstanbul’daki maça gelsin. Sonra isterlerse kahve içeriz, isterlerse yemek yeriz.” Bağış, “Fenerbahçe, Türk futbolunun yüzakıdır. Rumlar, Fenerbahçe’nin güvenliğini sağlayamayacaksa, elektrik aldığı KKTC’den güvenlik yardımı isteyebilir” diye konuştu.