TURİZM, ÇEVRE VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE TELSİM PROTOKOL İMZALADI

AŞIKOĞLU: “HALKI BİLİNÇLENDİRMEK VE BİLGİLENDİRMEK İÇİN TELSİM İLE ORTAK BİR PROJE YAPTIK”

TURİZM, ÇEVRE VE KÜLTÜR BAKANLIĞI İLE TELSİM PROTOKOL İMZALADI
 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı ile Telsim, “Hava Kalitesi izleme Ağı” ölçümlerinin yayımlanması konusunda protokol imzaladı.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu ile Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’ın bakanlıkta imzaladığı protokole, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer de şahit olarak imza koydu.

Protokol uyarınca, Çevre Koruma Dairesi’nin Hava Kalitesi İzleme Ağı ölçümleri 2 saatte bir, Telsim’in Lefkoşa’da Başbakanlık ışıklarındaki  LED ekrandan kamuoyuna duyurulacak.

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Müşteşarı Şahap Aşıkoğlu, protokolü imzalarken yaptığı konuşmada, Çevre Koruma Dairesi’nin yaptığı Hava Kalitesi ölçümlerinin görünürlülüğünü artırmak, toplumun hayat kalitesi ile halkı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için Telsim ile ortak bir proje yaptıklarını söyledi.

Daha önce yaptığı sosyal sorumluluk projeleri için Telsim’e  teşekkür eden Aşıkoğlu, “Telsim her anlamda, toplumun her sektöründe sponsorluklar yapmaya devam ediyor. Bizimle ve diğer devlet daireleri ile çalışmalar yapıyor. Bunun için biz Telsim’e Bakanlık adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Çevre Koruma Dairesi’ne de çalışmalarından dolayı teşekkür eden Şahap Aşıkoğlu, halkı bilgilendirici, hayat kalitesini artırıcı faaliyetlerin 2013 yılında da artararak süreceğini kaydetti.

 

TANPINAR: “TOPLUM OLARAK HER ŞEYİN TEMİZİNİ HAK EDİYORUZ”

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da, Telsim ailesi olarak, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na teşekkür ederek, bugüne kadar bir çok ortak başarılı projeye imza attıklarını söyledi.

Yeni projelere imza atmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Tanpınar, şöyle konuştu:

“Toplum olarak  her şeyin temizini hak ediyoruz. Bu temizi hakedişde tabiki nerde durduğumuzu ve neyi hedeflediğimizi de çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bu açıdan Çevre Koruma Dairesi’nin duyarlılığı, çalışamaları, hergün ülke genelinde yaptığı ölçümler son derece önemli. Soluduğumuz hava bugün her şeyin önünde gelen bir ihtiyaç. Bizim bu havayı çocukalarımıza temiz bir şekilde solutma sorumluluğumuz vardır. Toplumsal olarak böyle bir bilinci çok şiddetle geliştirmemiz gerekiyor ki bizden sonraki nesillere bu ülkede temiz bir hava bırakabilelim. “

Tanpınar, yapılan hava ölçümlerinin günlük olarak belirli saatlerde yayımlanacağını halkın bilgilendirileceğini, temiz hava için herkese sorumlululuk düşeceğini belirterek, protokolün hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Çevre Koruma Dairesi Müdürü Eşref Ünlüsoyer ise, yaptıkları hava ölçümlerini zaman zaman basında paylaşarak halkı bilgilendirmeye çalıştıklarını ifade ederek, tespit edilen hava kirliliğiyle ilgili de o bölgelerde çalışma yaptıklarını anlattı.

Yapılan protokol ile Telsim’in, ülkedeki 9 hava kalitesi istasyonlarının verilerini, 7 gün 24 saat süreyle Lefkoşa’da kamuoyuna yansıtacağını aktaran Ünlüsoyer, katkıları için Telsim’e teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2012, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER