Telsim’in geleneksellleşen güvenli internet seminerlerine başlıyor

KKTC genelindeki tüm orta dereceli okullarda yapılacak...

Telsim’in geleneksellleşen güvenli internet seminerlerine başlıyor
Telsim’in, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürlüğü ve Cyber Ethics ile işbirliğinde düzenlediği Güvenli İnternet Seminerleri, orta dereceli okullarda haftaya başlıyor.

 

Seminerlerin ilki, 20 Kasım Salı günü Dipkarpaz Oratokulu ile Erenköy Lisesi’nde verilecek. KKTC Telsim'den dönüşümlü olarak teknoloji konusunda uzman kişilerle, Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel'in vereceği seminerler, ortaokul son sınıf öğrencilerine yönelik olacak.

Telsim’in gelenekselleşen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Güvenli İnternet Seminerleri’nde öğrencilere, hayatın önemli bir parçası haline gelen internetin daha verimli ve güvenli kullanımı konusunda bilgi veriliyor.

 

Orta dereceli okullarda geçen yıl eğitim-öğretim döneminde düzenlenen seminerlerde, KKTC genelinde 3500’ü aşkın öğrenciye ulaşıldı.

 

Seminerlerde, öğrenciler, internetin bilinçsizce kullanılmasının doğuracağı sonuçlar, hackerlar, virüsler ve casus yazılımlardan nasıl korunacağı konusunda bilgilendirildi.

 

Telsim’in eğitim projeleri arasında yer alan seminerlere yoğun ilgi gösteren öğrenciler, bilgiye ulaşmada önemli bir araç olan internetin zararları konusunda uyarıldı.

 

Hayatın vazgeçilmezleri arasına giren ve özellikle gençlerin çok sık kullandığı internetin istenmeyen zararları ve nasıl doğru kullanılacağı konusunda öğrencileri bilinçlendirmeyi hedefleyen seminerler, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da KKTC genelindeki tüm orta dereceli okullarda yapılacak.

 

Önceki seminerlerde, gelişen teknoloji ile cebimize kadar giren interneti kullanırken,  tehlikelerden nasıl korunacakları, bu tehlikelerin nasıl fark edebilecekleri konusunda uzmanlar tarafından bilgilendirilen öğrencilere, ayrıca, “Yasal Olmayan İnternet İçeriği Nedir?”, “Sanal Oyun Bağımlılığı”, “Bilgisayarımda Virüs Var”, “Cinsel İçerikli Mesajlaşma Nedir?” konulu kitapçıklar da dağıtılmıştı.

 

Aralık ayı sonuna kadar olan programda, sırasıyla;  20 Kasım’da Dipkarpaz Ortaokulu, Erenköy Lisesi; 23 Kasım’da Mehmetçik Ortaokulu, Bekirpaşa Lisesi; 27 Kasım’da Şehit Zeka Çorba Ortaokulu, Cumhuriyet Lisesi, Doğa Koleji; 30 Kasım’da Polatpaşa Lisesi, Beyarmudu Ortaokulu; 4 Aralık’ta, Canbulat Özgürlük Ortaokulu, Çanakkale Ortaokulu, Gazimağusa TMK; 7 Aralık’ta Lefke Gazi Lisesi, Güzelyurt TMK, Şht. Turgut Ortaokulu; 11 Aralık’ta Esentepe Ortaokulu,  English School Of Kyrenia; 14 Aralık’ta  19 Mayıs TMK, Anafartalar Lisesi, Oğuz Veli Ortaokulu; 18 Aralık’ta Lapta Yavuzlar Lisesi, Agah Necat  British Academy, Girne Amerikan Koleji; 21 Aralık’ta Değirmenlik Lisesi,  Yakın Doğu Koleji, Levent Koleji; 25 Aralık’ta Bayraktar TMK,  Bayraktar Ortaokulu, Demokrasi Ortaokulu; 28 AralıK’ta Atleks Sanverler Ortaokulu, Şht. Ruso Ortaokulu ve Türk Maarif Koleji’nde Güvenli İnternet Seminerleri verilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2012, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER