Facebook sosyal gazete olma yolunda

"En iyi kişisel gazete"

Facebook sosyal gazete olma yolunda

Sosyal medya devi Facebook, düzenlediği basın toplantısında sitenin haber kaynağı bölümündeki yaptığı yenilikleri tanıttı.

Facebook'un yeni tasarımı dün yapılan bir basın toplantısıyla tanıtıldı. Site yenilenmiş haliyle kullanıcılara bilgi erişimi konusunda daha çok kontrol verirken, görsellik de ön plana çıkarılıyor.

Şirket CEO’su, Facebook’ta yapılan yenilikler için "kişiselleştirilmiş gazete" tanımını kullandı.

Yapılan değişikliklerle, Facebook görsel paylaşım ağırlıklı sosyal medya siteleri olan Instagram ve Pintrest’e benzetilerek fotoğraflar ve videolar ön plana çıkarıldı.

Şirket CEO’su Mark Zuckerberg ise yapılan değişiklikler için kullanıcılar istedikleri her şeyi istedikleri herhangi bir kitle ile paylaşabileceklerini söyledi.

Yeni düzenleme ile kullanıcılar haber kaynağı bölümünde kendi ilgi alanlarına göre ayarlanabilen konularda, aralarında görsel ve videoların da bulunduğu daha fazla bilgiye ulaşabilecekler.

 

KULLANICIYA DAHA ÇOK KONTROL
Şirket sosyal medyada bolca vakit geçiren kişilere kendi paylaştıkları ve başkalarınca paylaşılanları görüntüleme konusunda daha fazla kontrol sahibi olabilecekleri bilgisini verdi. Ayrıca yeni özellik hem masa üstü hem de mobil cihazlarda kullanılabilir olacak.

Facebook’ta halihazırda olan haber kaynağı bölümünde, kullanıcılar hesaplarına girdikleri zaman kaynak bölümünde pek çok bilgi görmekte. Haber kaynağının yenilenen haliyle ise kullanıcılara görüntülenen bilgiyi arıtma imkanı sağlanıyor.

 

'EN İYİ KİŞİSEL GAZETE'
Basın toplantısında konuşan Zuckerberg, "En iyi kişisel gazetenin içerik açısından geniş bir çeşitliliğe sahip olması gerektiğine inandık" dedi.

Zuckerberg sözlerine, "En iyi kişisel gazete, zengin, görsel ve bağlayıcı olmalı, çünkü çevrenizde bulunan haberler karışık ve detaylı. Bunlar sadece yazılı halde gösterilmemeli" şeklinde devam etti.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2013, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER