Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katıldı. Törende konuşan Tatar, “Ülkenize ve insanlığa hizmet etmeniz en büyük temennim.” dedi.

UWC Kıbrıslı gençler için AB Burs Programı 2022-2024 bursiyerlerinin mezuniyetini kutladı UWC Kıbrıslı gençler için AB Burs Programı 2022-2024 bursiyerlerinin mezuniyetini kutladı

Tatar Uku Mezuniyet2

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Tatar, törende yaptığı konuşmada, mezun olan öğrencileri tebrik etti, kariyerlerinde başarılar diledi.

Tatar Uku Mezuniyet5

Üniversiteden mezun olduktan sonra yeni bir dönemin başladığına işaret eden Tatar, teknoloji ve bilimde yaşanan gelişmelerden dolayı hayat boyu eğitimin önemine dikkat çekti.

Tatar Uku Mezuniyet7

Kişisel gelişim ve çağa ayak uydurmadan bahseden Cumhurbaşkanı Tatar, “Kendinizi yenilemeniz, ülkenize ve insanlığa hizmet etmeniz en büyük temennim.” dedi.

Karşılaşılacak zorlukların üstesinden gelinmesi temennisinde bulunan Tatar, başarılı olmak için verilen sözlerin tutulması ve güvenilir olunması gerektiğine vurgu yaptı.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2