ERHÜRMAN LONDRA TÜRK TOPLUMU FUTBOL FEDERASYONU HEYETİNİ KABUL ETTİ

ERHÜRMAN LONDRA TÜRK TOPLUMU FUTBOL FEDERASYONU HEYETİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Tufan Erhürman, KKTC’de bulunan Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu yetkilileri ile sporcu gençlerden oluşan bir heyeti kabul etti.

Başbakanlık’ta saat 15:00’e gerçekleşen görüşmede konuşan Federasyon Başkanı Serdar Sarı, kabulden dolayı teşekkür etti ve onur duyduklarını kaydetti.

Gençlerin KKTC’de olmaktan heyecan duyduğunu ve mutlu olduklarını söyleyen Sarı, 3 gün boyunca gençleri gezdirdiklerini ve sportif faaliyetlerde bulunduklarını ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlattı.

Aralarında ilk kez KKTC’ye gelen gençler olduğunu dile getiren Sarı, bu karşılıklı ziyaretler sayesinde köprüler kuruyor olduklarını söyledi.

27 Mayıs’ta bir balo düzenleyeceklerini belirten Sarı,  Başbakan Erhürman’ı da aralarında görmek istediklerini kaydetti  ve davette bulundu.

Geçtiğimiz dönem içerisinde yapılan İngiltere  kupası maçlarında Dumlupınar’ın şampiyon olduğunu da kaydeden Sarı, bu başarının yüzlerini  güldürdüğünü söyledi.

ERHÜRMAN

Başbakan Tufan Erhürman da, ziyaretten mutlu olduğunu kaydetti ve “Artık bir birimizi tanıyoruz, bu beni sevindiriyor” dedi ve hükümetleri döneminde karşılıklı ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve kontak kurulduğunu kaydetti.

Erhürman, heyette KKTC’ye ilk kez gelen gençler olmasının doğru bir şey yaptıklarını gösterdiğini de ifade etti.

Erhürman başarısından dolayı Dumlupınar takımını da kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER