Eliz: “Antreman da bir tatil, Telsim’e teşekkür ederim”

Yusuf Yönlüer: Eliz’in yanında bir tek Telsim var”

Eliz: “Antreman da bir tatil, Telsim’e teşekkür ederim”
Telsim’in desteklediği, ülkemizin yaşı küçük başarıları büyük tenisçisi Eliz Maloney’in hedefi, uluslararası alanda tanınan başarılı bir tenisçi olmak.

Eğitimini sürdürdüğü İngiltere’den yılbaşı tatili için gelen Eliz, tatilde bile antremanlarını aksatmayarak, hocası Yusuf Yönlüer ile çalışmalarını sürdürdü.

Akademik ve tenis eğitimini İngiltere’de sürdüren Eliz, eğitiminin ve tenis çalışmalarının iyi olduğunu, tenisdeki başarısının eğitimine olumlu yansıdığını söyledi.

“Antreman da bir tatil” diyen Eliz, tatil süresince antremanlarını sürdürdü. Günlük 3 ile 7 saat arası tenis çalışan Eliz, eğitiminin aksamaması için turnuvalara genelde hafta sonları ve tatillerde katıldığını anlattı.

Tenisdeki prensibini, “çok çalışmak ve hiç pes etmemek, her sayı için başka bir konsantrasyon, başka bir emek” olarak özetleyen Eliz, dünya çapında bilinen ve başarılı bir tenisçi olmayı hedeflediğini vurguladı.

Tenise başlamak isteyenlerin çok çalışmaları ve istekli olmaları gerektiğini ifade eden Eliz, “Ben hem seviyorum, hem çalışıyorum, ikisinin bir arada olması gerekiyor” dedi.

İngiltere’de olduğu için ailesini çok özlediğini, ancak tenisi de çok sevdiğini anlatan Eliz Maloney, ailesine olan özlemin kendisini daha çok çalışmaya ittiğini kaydetti.

Çalışmalarına Telsim’in her zaman destek olduğunu belirterek, Telsim’e teşekkür eden Eliz, “Ailemden her zaman beni soruyorlar. Beni çok iyi destekliyorlar, verdiği maddi ve manevi desteklerinden dolayı Telsim’e  çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yusuf Yönlüer: “Eliz’I Telsim dışında bir destekleyen yok”
Eliz’in hocası Yusuf Yönüler de, Eliz’in daha ilk günden farklı bir oyuncu olduğunu gösterdiğini belirterek, Eliz’i Telsim dışında bir destekleyenin olmamasından yakındı.

“İstisnai oyuncular kendisini farkettiren oyunculardır. Eliz de böyle bir oyuncu zaten, aldığı sonuçlar da bunun en açık örneği” diyen Yusuf Yönlüer, şöyle devam etti:

“Böyle sporcular kolay çıkmıyor. Özellikle tenis bireysel bir oyun ve hedefe ulaşmak için çok çalışmanız ve çok fedakarlık yapmanız gerekir. 10 yaşında bir çocuk çok sevdiği annesini, kardeşini bırakacak, babasıyla beraber İngiltere’ye gidecek, 5-6 ay memleketine gelemeyecek, o yaştaki bir çocuğun düşüncelerini hayal ediniz... Hepimizin çocuğu var, hepimiz anne-babayız, hem anne-baba açısından hem 10 yaşındaki bir sporcu açısından olaya bakıldığında konunun önemini daha iyi anlaşılacak. Eliz’in bunu başarması bile başlı başına ne kadar güçlü olduğunun kanıtı.”

“Sporcuya devlet desteğinin olmadığı bir ülkede, aile ve çocuğun inanması ile Eliz’in başarısının geldiğini”, yanlarında gerçek anlamda Telsim’in olduğunu kaydeden Suiçmez, “Eliz’in yolu çok zor bir yol. Telsim’e desteği için çok teşekkür ederiz. Telsim Eliz’le her zaman ilgileniyor. Telsim’in desteğinin herkese örnek olmasını istiyoruz. Dünyanın her yerinde böyle destekler var ama Eliz gibi oyuncular yok, biz de Eliz gibi oyuncu var ama maalesef dünyadaki destek bizde yok. Bir tek Telsim var” diye konuştu.

Eliz’in annesi İlkay Yorgancı Maloney ise, yaşadıkalarının zor bir durum olduğunu ifade ederek, 10 yaşındaki çocuğunu eğitim için yurt dışına gönderdiğini, manevi ve maddi olarak çok zorlandıklarını anlattı.

Eliz’in tenisi çok sevdiğini ve ailece desteklediklerini kaydeden anne İlkay, Eliz’in kendilerini çok özlediğini, ancak tenisi de çok sevdiğini belirtti.

Telsim’in kendilerine maddi-manevi destek olduğunu ifade ederek, destek için Telsim’e teşekkür eden İlkay hanım, “Durumumuz gerçekten zor. Eliz buradayken güneş daha güzel parlıyor! Eliz babasıyla İngiltere’ye gitti, bir oğlumuz var, oğlum babasıyla büyümüyor, kızım annesiyle büyümüyor, inanılmaz zorluklar... Eliz’e endeksli bir yaşantımız var, şikayet etmiyoruz, Eliz için her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2013, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER