Eliz, 14 yaşta İngiltere’nin en iyi ilk 8 tenisçisi içinde

Ön elemeleri geçti

Eliz, 14 yaşta İngiltere’nin en iyi ilk 8 tenisçisi içinde
Telsim’in ana destekcisi olduğu, ülkemizin yaşı küçük başarıları büyük, yıldız teniscisi Eliz Maloney, 14 yaş grubunda İngiltere’nin en iyi 8 teniscisi arasına girmeyi başardı.

 

Eliz, yılbaşı tatili için geldiği ülkemizde bir haftalık kısa tatilin ardından, İngiltere’ye döner dönmez  ayağının tozuyla, turnuvaya katıldı.

İngiltere Tenis Federasyonu’nun, Büyük Britanya’da yalnızca yılda 2 kez yaptığı ve 32 en iyi tenisçi çocuğun yarıştığı turnuvada,  Eliz 12 yaşında olmasına rağmen 14 yaşta ilk 8 arasına girerek, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

İngiltere’nin Gosling şehrinde 3- 6 Ocak 2013 tarihinde yapılan 14 Yaş Ulusal Tenis Turnuvası’nda, Eliz çeyrek final oynayarak İngiltere’nin en iyi 14 yaş tenisçileri arasında ilk sekize girdi.

14 Yaş Ulusal Tenis Turnuvası’nda ön elemelere deneyim kazanmak için katılan Eliz, ön eleme maçlarını kazanmakla kalmayarak, ana tabloda da iyi oyunlar çıkararak çeyrek finale yükselmeyi başardı.

ÖNCE ÖN ELEMELERİ GEÇTİ
Ön elemelerde ilk maçını Holly Miles’a karşı yapan Eliz, maçını 6-3 ve 7-5’lik setlerle 2-0’lik bir skorla kazandı. İkinci maçını Maria Budin’e karşı oynayan Eliz, yine maçı 2-0’lık bir skorla 6-4 ve 6-4 alınca ana toblaya çıkarak İngiltere’nin 14 yaşta en iyi 32 tenisçisi ile yarışmaya hak kazandı.

Ana tablodaki ilk rakibi, turnuvanın ve İngiltere’nin 14 yaştaki en iyilerinden 4 numaralı seri başı olan Holly Thompson, Eliz’in atak oyunu karşısında başarılı olamadı ve Eliz maçı,  6-1 ve 7-5’lik bir skor sonucunda 2-0 kazanarak bir üst tura yükseldi.

Eliz, ana tablodaki ikinci maçını kendisini daha önce iki kez yenen rakibi Elleanor Millard’a karşı yaptı. Üç saate yakın süren bir maçtan sonra gülen taraf  Eliz oldu ve maçı  6-4, 2-6 ve 6-2’lik bir skor sonucunda 2-1 alarak çeyrek finale yükseldi. Bir saat aranın ardınan çeyrek finale çıkan ve yine üç saat süren bir maçtan sonra, Eliz Skoçya’lı’ rakibi Louie McLelland’a karşı çok iyi oynasa da  maçı 6-1, 4-6 ve 7-5’lik bir skorla 2-1 kaybederek turnuvadan ayrılan taraf oldu.

Telsim’in desteklediği Eliz, diğerlerinden küçük yaşına rağmen Ulusal bir turnuvada çeyrek final oynayarak başarılarına bir yenisini daha kattı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER