SOS Kreş ve Anaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri geçtiğimiz akşam gerçekleşti. SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Buğra Akter ve Dernek yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, anaokulu öğrenci velileri ile bölge halkı katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleşen etkinlikte SOS Çocuk Köyü dans ekibi de gösteriler sahneye koydu.

S O S Kresve Anaokulu 1

“EN KÖKLÜ, EN BİLİNEN OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMU”

SOS Kreş ve Anaokulu Müdürü Ebru Efendi’nin açılış konuşması yapmasının ardından, SOS Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Buğra Akter yaptığı konuşmada, SOS Çocukköyü Derneği’nin ülkemizde çocuk söz konusu olduğunda gerek bakım ve destek konusunda gerekse çocuk haklarının savunulması konusunda en büyük kurum olduğunu belirtti. Buğra Akter konuşmasında şunları söyledi: “SOS Kreş ve Anaokulumuz ülkemizin en köklü ve en bilinen okul öncesi eğitim kurumu olarak pırıl pırıl çocuklar yetiştirmeye devam ediyor. Bugün gelinen noktada, yeni çağı da yakalayarak, gelişimde en kritik süreç olan ilk 6 yıllık döneme çok kıymetli bir ekiple katkı koymayı sürdürüyoruz. Toplumumuza bu katkıyı aynı kalitede sunmaya devam edeceğiz. Gelecek çocuklarımızdır, gelecek çocuklarımızındır” dedi.

S O S Kresve Anaokulu 2

Çocuk Bayramı gösterileri öncesi konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu ise konuşmasında bugünkü imkanlarla geçmişe kıyasla gelecek nesillerin çok şanslı olduklarını belirtti. BakanSadık GardiyanoğluSOS Kreş ve Anaokulu’na dair anılarından bahsederek “Seneler önce, kendi çocuklarım için, SOS Kreş ve Anaokulu’na kayıt yaptırmak istemiştik. Burası bizim aile olarak ilk tercihimizdi. Ne var ki kontenjanlar doluydu; kayıt yaptıramamıştık. Bugün buradaki çocukların aileleri bence çok şanslı; böylesi bir kurumda çocuklarınız eğitim alıyor” dedi.

Gösteriler her sınıfın birbirinden renkli dansları ile devam etti ve rengarenk sona erdi.

Outlook Eocj4Eae

"Büyülü Prens" tiyatro severleri büyüledi! "Büyülü Prens" tiyatro severleri büyüledi!