Küçük, eşinin himayesinde düzenlenen kadınlar gününde konuştu…

“Kadınlar gerek siyaset gerekse hükümet çalışmalarında daha etkin olmalı”

Küçük, eşinin himayesinde düzenlenen kadınlar gününde konuştu…

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, eşi Gülin Küçük himayelerinde düzenlenen kadınlar günü dayanışma çayına katılarak konuşma yaptı.

İrsen Küçük, kadınların gerek siyaset gerekse hükümet çalışmalarında çok daha etkin yer almalarını arzu ettiklerini söyledi…

Başbakan, şu an devlet kadrolarında en fazla bayan müdür müsteşara ve hatta bakana sahip olmalarına rağmen bunun yeterli olmadığını kaydetti.

Etkinlikte, UBP Lefkoşa Türk Belediyesi Adayı Hasan Sertoğlu ve meclis üyesi adaylar da tanıtıldı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan’ın  eşi Gülin Küçük’ün himayelerinde Kadınlar Günü Dayanışma çayı düzenledi.

Lefkoşa’da Hidden Garden’da düzenlenen çaya Başbakan Küçük de katıldı.

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Kadın Kolları Başkanı Süreyya Gürses, Dünya Kadınlar Gününün, yalnızca kutlama değil, kadının geldiği noktayı sorgulama ve değerlendirme günü olduğunu da söyledi.

Gülin Küçük de, kadınların, her dönemde büyük fedakarlık göstererek, gerek devlet ve milletin temelinde, gerekse hayatın merkezinde yer aldığını kaydetti…

Gülin Küçük, “Ulu Önder Atatürk’ün dünyada her şey kadının eseridir özdeyişinde vurguladığı gibi kadının yaratıcılığı tartışılmazdır” dedi.

Ulusal Birlik Partisi’nde kadınların her zaman parti çalışmalarda önde yer aldığını kaydeden Gülin Küçük, birlik ve beraberlik içinde başarının geldiğini anlattı…

Kurultayda yaşananların geride kaldığını ifade eden Gülin Küçük, “Kazanan UBP olmuştur. İstikrarın devamı adına genel başkanımız sayın İrsen Küçük’ün önderliğinde partimizi dünden daha güçlü bir şekilde yarınlara taşıyacağız” dedi.

Lefkoşa seçimlerinde de kadınlara büyük görev düştüğünü belirten Küçük, çok çalışarak seçimi kazanmaları gerektiğini ifade etti…

Gülin Küçük, kadınların sosyal ekonomik ve politik alanlarda daha etkin rol alarak, üretim ve yönetime katkıda bulunmalarının ülkeyi daha aydınlık daha güzel günlere taşıyacağını kaydetti.

Kadının katkısı olmadan bir ülkenin gelişmesinin ve  demokratikleşmesinin mümkün olmadığını kaydeden Gülin Küçük, “ Kadının dahil olduğu her süreçte barış vardır sevgi vardır huzur vardır” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu da “cennetin annelerimizin ve kadınlarımızın ayaklarının altında olduğuna inanan birisiyim” dedi.

Kadınları bir arada görmenin, Lefkoşa seçimleri için kendilerini umutlandırdığını belirten Sucuoğlu, yarışı kazanacaklarından emin olduklarını söyledi…

Sucuoğlu, “LTB’de şu an personel sayısı 934, DP Lefkoşa Belediye Başkanlığını almadan önce belediyede toplam çalışan personel sayısı 350, Demokrat Parti döneminde 413 kişi istihdam edildi, Demokrat Parti başkanının bağımsız kaldığı dönemde 133 kişi istihdam edildi, Ulusal Birlik Partisi döneminde 39 kişi istihdam edildi. Bu kadar büyük istihdamları yapan partilerin UBP’yi suçlamasının ne kadar yersiz ve anlamsız olduğu ortaya çıkıyor” dedi.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu ile belediye meclis üyesi adaylarını da tanıtan Sucuoğlu, Cuma akşamı saat 19.30’da Lefkoşa Sarayönü’nde resmi tanıtım gecesi  düzenleneceğini açıkladı

Ulusal Birlik Partis Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu da kısa konuşmasında “işimiz Lefkoşa gücümüz Lefkoşalı kadınlar” dedi.

 

İRSEN KÜÇÜK
UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük de Dünya Kadınlar gününü kutladı…,

Kadınların parti ve ülke için önemli değerine dikkat çeken Küçük, kadın ve gençlik kollarının katkılarını her zaman şükran ile andıklarını söyledi.

Kadınların gerek parti gerekse hükümet çalışmalarında çok daha etkin yer almalarını arzu ettiklerini vurgulayan Başbakan, “1976 yılından bu yana devlet kadrolarında en fazla bayan müdür müsteşara ve sayın bakanımıza sahip olmamıza rağmen bu rakamları küçümsüyoruz” dedi.

Kadınların sosyal yaşamda daha etkin olmalarını ve  ülkeye katkılarının artarak devamını arzuladıklarını  kaydeden Küçük, daha çok kadının etkin görevde bulunmasını sağlamanın önemine vurgu yaptı.

Seçimde kadınların vereceği katkının çok önemli olduğunu belirten Küçük, 7 Nisan’dan zaferle çıkacaklarını söyledi.

Ulusal Birlik Partisi’nin halka hizmet için var olduğunu da kaydeden Başbakan, halkı kandırarak yollara çıkmadıklarını kaydetti.

Başbakan, “ rakiplerimizin adaylarına baktığımızda öncelik hizmet değildir öncelik politikayı hedef almıştır. yani azalan oylarını sandıktan çıkacak olan oylarını bir nebze yükseltmek için daha çok milletvekili adaylar üzerinde durmuşlardır. ancak biz hizmet verecek iş yapacak adaylar ile yoldayız. Sayın Hasan Sertoğlu ve arkadaşları ile 7 Nisan’da hep birlikte başaran ve sandıktan çıkan sizin adaylarınız olacaktır” dedi.

Seçimde kadınların desteğinin çok önemli olduğunu belirten Küçük, 7 Nisan’dan zaferle çıkacaklarını söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2013, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER