Akansoy "Tüm sıkıntılardan kurtulmanın tek yolu erken seçimden geçiyor"

“Her ne olursa olsun UBP Hükümeti’nden kurtulmak gerekir"

Akansoy

Cumhuriyetçi Türk Partisi- Birleşik Güçler (CTP-BG), Genel Sekreteri Asım Akansoy, ülkede UBP yüzünden siyasi alanda çok büyük bir kirlenme yaşandığını savunarak “Tüm sıkıntılardan kurtulmanın tek yolu erken seçimden geçiyor” dedi.

CTP-BG,  Lefkoşa Türk Belediyesi ve ülke siyasetinde gelinen durumu değerlendirmek için sivil toplum örgütlerine başlattığı ziyaretler kapsamında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde akademik personelin örgütlü bulunduğu DAÜ-SEN’i ziyaret ederek sendika yetkilileri ile görüştü.

CTP-BG’den verilen bilgiye göre, DAÜ-SEN lokalinde gerçekleştirilen ziyarette, CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy ve Örgütlenme Sekreteri Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Düzgün ile DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe ve sendika yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

ULAŞ GÖKÇE

Ziyarette konuşan DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe, CTP-BG yetkililerinin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, sendikalarla siyasi partilerin görüş alış verişinin Kıbrıs Türk halkı için sağlayacağı yararların önemine işaret etti.

CTP-BG’nin ülkenin en eski ve köklü partilerinden biri olduğuna dikkat çeken Gökçe, birçok görüş farklılıklarına rağmen bu tür görüşmelerin toplumun yaşadığı sorunların aşılmasında çözüm üretmede faydalı olduğunu ifade etti.

CTP-BG’nin hükümet döneminde pek çok konuda farklı düşünmelerine rağmen, bugün o dönemde kazanılan haklarla ayakta kalınabildiğini belirten Gökçe, “CTP döneminde ilk kez üniversitede toplu iş sözleşmesi hakkı tanınmıştır ki, bu geçtiğimiz karanlık günlerde bizlerin yaslandığı tek güvencedir” dedi.

AKANSOY

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy da yaptığı konuşmada, her türlü farklılıklara rağmen toplum çıkarı için beraber düşünebilmenin ortak çözüm yolları arayabilmenin önemli olduğunu söyledi.

UBP Hükümeti yüzünden toplumun çok kötü günlerden geçtiğini savunan Akansoy, DAÜ-SEN’in “her ne olursa olsun UBP Hükümeti’nden kurtulmak gerekir” düşüncesini paylaştıklarını dile getirdi.

Siyasi partiler ile sendikaların belli başlı konularda farklı düşüncelere sahip olmasının gayet normal olduğunu da belirten Akansoy, “Önemli olan geçmiş dönemlerden dersler çıkararak toplum için birlikte düşünmenin yollarını oluşturmaktır” dedi.

Ülkede UBP yüzünden siyasi alanda çok büyük bir kirlenme yaşandığını ileri süren Genel Sekreter Akansoy, “Tüm sıkıntılardan kurtulmanın tek yolu erken seçimden geçiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2013, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER