Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda su kayıp/kaçak oranının yüzde 39 bandına gerilediğine dikkat çekti.

Şenkul, paylaşımında “Şuana kadar yapılan çalışmaların belediyemize aylık artısı 2 milyon TL civarındadır. Bu şekilde devam edilirse yılda 24 milyonluk bir kayıp önlenmiş olacak ama biz diyoruz ki yetmez, bu kayıp kaçak en azından Türkiye’nin büyük şehirlerinin oranlarına inmeli.” İfadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım:

Günaydın Girne

Aralık ayında görevi devraldığımızda,

Su kayıp/kaçak oranı %58 civarındaydı.

(600 bin giriş/250 bin çıkış)

Bugün itibarı ile Su kayıp/kaçak oranımız %39 bandına geriledi.

(660 bin giriş/ 403 bin çıkış)

Halen kayıp/kaçak oranımız çok yüksektir.

Hedefimiz 2.ci dönem sonunda görevimizi devrederken bu oranı %15’lere çekmektir.

Görevimizin ilk bacağı şehir içi ve kullanım kaçaklarını azaltmaktı, o noktada iyi yol aldık.

Şimdi sırada ana şebeke hatları üzerinde yapacağımız çalışmalar ile kontrolümüz dışı kullanımları kontrol altına almak ve uzaktan kontrollü sayaç sistemine geçmek var.

Cumhurbaşkanı Tatar, Londra’da Talk Tv’de programa katıldı Cumhurbaşkanı Tatar, Londra’da Talk Tv’de programa katıldı

Şuana kadar yapılan çalışmaların belediyemize aylık artısı 2 milyon TL civarındadır.

Bu şekilde devam edilirse yılda 24 milyonluk bir kayıp önlenmiş olacak ama biz diyoruz ki yetmez, bu kayıp kaçak en azından Türkiye’nin büyük şehirlerinin oranlarına inmeli.

Kaçış yoluna harcadığımız kaynağı, Bel-paz çalışanlarımıza bayramlık ve 1 Mayıs ödeneklerinin kaynağını nerden bulduğumuzu sorgulayanlar bu yazıdan sonra sorularına cevap bulmuşlardır diye düşünüyorum.

Girne’de Su ve Hizmet Resmî bedeli birçok yerden ucuzdur çünkü biz faturayı sadece halka çıkarmanın doğru olmadığını biliyoruz ve Belediyemizin kayıplarını kazanca çevirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu süreç bir kuruş ödemeden şehrin ve belediyenin olanaklarını kullananları rahatsız etti, daha da edecek çünkü biz birilerinin değil herkesin Girne Belediyesi olmak için göreve talip olduk, bu yönde de çalışmaya devam edeceğiz çünkü:

Biz Birlikte GİRNEYİZ