Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Geçitköy Barajı’na bağlı hat üzerinde yaşanan arıza sebebi ile 6 Eylül tarihinden beri Girne’ye Türkiye’den temin edilen suyun verilmediğini belirterek, “Arızanın giderildiği yönünde bilgi aldık. Bir aksilik çıkmazsa akşam üzerinden itibaren suyun kesik olduğu bölgelere su verebileceğiz” dedi.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Geçitköy Barajı’ndan kuzey sahili yönündeki belediyelere su taşıyan hat üzerindeki arıza sebebi ile 6 Eylül tarihinden beri kente Türkiye’den temin edilen suyun verilmediğini belirtti.

Girne Belediye Başkanı Şenkul, Girne’de olduğu gibi Çatalköy-Esentepe Belediyesi, Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi ve Tatlısu Belediyesi’nin yetki alanında bulunduğu bölgelerin de bu sorundan ciddi şekilde etkilendiğini kaydetti.

Kendilerine verilen son bilginin arızanın giderildiği ve boşalan hattın ise yavaş yavaş doldurulmaya başlandığı yönünde olduğunu dile getiren Şenkul, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü

“Bir aksilik veya sorun yaşanmadığı takdirde su gün içinde bizim depolarımıza düşmeye başlayacak ve akşam üzerinden itibaren suyun kesik olduğu bölgelere su verebileceğiz.

Akşam üzeri son durumu tekrardan sizlerle paylaşacağız…”

KKTC’de İnterpol Tarafından Aranan Çok Sayıda Kişi Var KKTC’de İnterpol Tarafından Aranan Çok Sayıda Kişi Var