YDÜ Hastanesi’ne verilecek Altın Kalite Ödülü KKTC’nin Başarısıdır

Ülkede kalıcı eserlerin yaratılmasının onuru ve gururu Kıbrıs Türk Halkı’na aittir...

YDÜ Hastanesi’ne verilecek Altın Kalite Ödülü KKTC’nin Başarısıdır
Yrd. Doç. Dr. İrfan Suat Günsel, 26. Avrupa Uluslararası En İyiler Ödül Törenine KKTC, Yakın Doğu Üniversitesi Hastane’si adına Altın Kalite Ödülü almak üzere Almanya’ya hareket etti.

Business Initiative Directions tarafından dünya çapında öncü pozisyondaki kurum ve kuruluşlara başarıları için verilen ve bu yıl Frankfurt’ta 26. gerçekleştirilecek olan Avrupa Uluslararası En İyiler Ödül Töreni’ne katılmak üzere Hastane YK Üyesi Ahmet Savaşan yanısıra üniversite temsilcilerinden oluşan heyetle Almanya’ya giden YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan Suat Günsel, ödülün KKTC için önemini vurguladı.

Uçakta yaptığı ilk değerlendirmede “Meyve veren ağaç, tek bir tohum zerreciğinden doğar, gerekli şartlar yaratılırsa yaşar ve meyveleriyle de hayat verir” diyen Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin, Akdeniz’in cennetsel güzellikteki köşelerinden biri olan Kuzey Kıbrıs topraklarında yükselen, Yakın Doğu Üniversitesi’nin hayat verdiği bir meyvesi ve insanlığa yönelik hedeflerinin bir ürünü olarak hayat bulduğunu anlattı.

KKTC, bilim ve sağlık alanlarındaki başarılı uygulamaları ve sahip olduğu yüksek teknolojisiyle örnek gösterilen bir konuma gelmiştir.

Günsel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, dünya üzerinde yüz ölçümü ve nüfusu bakımından küçük bir devlet olmasına rağmen, insanlarının azmi ve çalışkanlığı sayesinde yaratılan Yakın Doğu Üniversitesi ve Hastanesi gibi eserleriyle, bugün dünyada kabul edilen standartların daha ileriye götürülmesi için uğraş veren, bilim ve sağlık alanlarındaki başarılı uygulamaları ve sahip olduğu yüksek teknolojisiyle de örnek gösterilen bir konuma geldiğinin altını çizdi.

Günsel, 26. Avrupa Uluslararası En İyiler Ödül Töreni Açılışında Kuzey Kıbrıs’ı anlattı

İrfan Suat Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin, uluslararası kuruluşlar tarafından tanınmış kimliğiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve halkının yanısıra, tüm dünyanın ve bütün insanlığın malı olduğunu belirterek, bu gün, dört bine yakın çalışanı ile üniversitenin, 78 farklı ülkeden 20 binden fazla öğrenciye yüksek standartta eğitim vermesinin yanısıra, Hastanesiyle de Kuzey Kıbrıs’ta yaşayanların bütün sağlık ihtiyaçlarını karşılayarak, ülkenin sağlık alanındaki dışa bağımlılığını ortadan kaldırmayı başardığını söyledi. Günsel ayrıca 36 bölümünde uluslararası standartlarda verdiği hizmetlerini, en ileri teknoloji, güncel bilgi ve yüksek konforla birleştiren hastanenin, ülkeleri dışında sağlık hizmeti almak isteyen turist hastalara ev sahipliği yaparak, Kuzey Kıbrıs’a medikal turizmin kazandırılmasında belirleyici röl oynadığını belirtti.

Ülkede kalıcı eserlerin yaratılmasının onuru ve gururu Kıbrıs Türk Halkı’na aittir...

Günsel Kıbrıs Adası’nın, dünyanın küçük cennetlerinden biri olarak birçok kültüre ve medeniyete ilham kaynağı olduğunu anımsatarak “Kuzey Kıbrıs tarih boyunca yaşamış, bu gün kaybolmuş olsa da, tarihe izlerini bırakmış bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Medeniyetler ve halklar, yarattıkları eserlerle ve o eserlerin insanlığa olan kalıcı katkılarıyla hatırlanırlar. İşte bu anlayışla, Yakın Doğu Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve halkı adına tarihe kalıcı bir izdüşüm olarak yaratılmıştır. İşte bu kalıcı eserin onuru ve gururu da, Kıbrıs Türk halkına aittir” dedi.  

Business Initiative Directions’a halkımız ve ülkemiz adına en samimi teşekkürlerimi sunuyorum

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne verilecek Altın Kalite Ödülü’nü Kıbrıs Türk Halkı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına alacaklarını kaydeden İrfan Suat Günsel “uluslararası platforumlarda elde edilen her başarıyla ülkemiz, devletimiz, insanımız laik olduğu mertebeye ulaşmak için bir adım daha ilerlemektedir. Bizler görev olarak üstlendiğimiz bu misyonu yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da  devam edeceğiz” diyerek bizleri bu onura layık gördükleri için Business Initiative Directions’a halkımız ve ülkemiz adına en samimi teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2013, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER