ABD Kongresi'nde Türkiye karşıtlığı söylemleriyle tanınan New Jersey Senatörü Bob Menendez, hakkındaki "rüşvet" iddialarından aklanacağına inandığını dile getirdi.

Demokrat Senatör Menendez, basın toplantısında, konumunu Mısır hükümetine yardım etmek için kullandığı iddiasıyla federal savcılar tarafından kendisine yöneltilen suçlamalara yanıt verdi.

Menendez, "Başardığım her şey için, karşı çıkanlara ve beni küçümseyen herkese rağmen çalıştım. Bunun bugüne kadarki en büyük mücadele olacağının farkındayım ancak tüm süreç boyunca belirttiğim gibi, tüm gerçekler ortaya çıktığında sadece aklanacağıma değil, aynı zamanda New Jersey'in kıdemli senatörü olacağıma da kesinlikle inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Bob Menendez, Mısır'da insan hakları ihlallerini örtbas ettiği iddialarına yanıt vermeye çalışırken, eşi Nadine Arslanian'ın telefonda Mısırlı yetkililerle yaptığı altınlarla ilgili konuşmasına hiç değinmezken, evinde bulunan yarım milyon dolara yakın para için ise, "Artık modası geçmiş görünebilir, ancak bunlar, 30 yıl boyunca yasal olarak elde ettiğim gelire dayalı olarak kişisel tasarruf hesaplarımdan çekilen paralardı." diye konuştu.

Hakkındaki suçlamalardan dolayı Senato'dan istifa etmesi çağrılarına yanıt veren Menendez, eleştiri sahiplerini "yargılama konusunda acele etmekle" suçladı.

Hindistan'da çöken tünelde mahsur kalan 41 işçi kurtarıldı Hindistan'da çöken tünelde mahsur kalan 41 işçi kurtarıldı

Açıklamasını kağıttan okuyan Menendez, basın mensuplarının sorularını beklemeden salonu terk etti.

Kaynak: TAK