KAMUSEN Başkanı Atan: Her birey engelli adayıdır KAMUSEN Başkanı Atan: Her birey engelli adayıdır

Girne Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından gerçekletirilen operasyon kapsamında polisleri fark edip kaçmak isteyen J.P.O. ve S.M.J. ikametgahın balkonundan atladı, yaralandı.
Zanlılardan birinda uyuşturucu bulunurken, 4 zanlının ise kaçak olduğu ortaya çıktı.
Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, dün Girne’de, Girne Polis Müdürlüğüne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından gerçekletirilen operasyon kapsamında, A.A.(K-27), O.H.S.(K-25), V.I.(K-26), J.P.O(K-23) ve S.M.J.(K-23)’nin birlikte bulundukları ikametgahta arama yapılacağı sırada, polisleri fark edip kaçmak isteyen J.P.O. ve S.M.J. ikametgahın balkonundan atlamak suretiyle yaralandı.
Adı edilenler kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanei’nde J.P.O.’nun sağ el ve sol kalça kemiğinde, S.M.J.’nin ise sol ayak ve bilek kemiğinde kırık teşhisi nedeniyle Ortopodi Servisinde müşahede altına alındı.
Operasyon kapsamında, A.A.’nın tasarrufunda içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet sarma sigara bulunarak emare olarak alınmış ve ayrıca O.H.S., V.I., J.P.O ve S.M.J.’nin ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde ikamet izinsiz olarak ikamet ettikleri de tespit edilmiştir.
A.A., O.H.S. ve V.I. tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.