Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, sosyal medyada yaptığı yayınlarla bilinen Ssrdinç Maypa’nın sindirilmek, sesinin kısılmak istendiğini, bunun çok belli olduğunu belirtti.

     Maypa, “Rahatsız edici konuların üzerine gitmemiş olsaydı bugün böyle bir ithamla karşı karşıya kalır mıydı sevgili Serdinç?” diye sordu.

    Kudret Özersay, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

    “Yolsuzlukların üzerine giden, onca pisliği yapanı kamuoyunda ortaya çıkarıp rezil eden birisi   SİNDİRİLMEK, sesi kesilmek isteniyor, çok belli. Serdinç Maypa bu türden bir baskı altına almaya çalışanlar haftalardır çoktan mahkeme önüne çıkarılması gerekenleri, kendi gıymatlılarını KORUYORLAR! Bu mu sizin adalet anlayışınız?

“Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu” düzenleniyor “Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu” düzenleniyor

    Elbette her yurttaş gibi sevgili Serdinç de yasalarımıza aykırı bir davranışı olduysa gereği yapılmalıdır. Ancak soru basittir: Bu konuların üzerine gitmemiş olsaydı bugün böyle bir ithamla karşı karşıya kalır mıydı sevgili Serdinç? Haftalar önce ‘yakında bana çamur atacaklar, haber aldım’ diye açıklama yapmıştı zaten. Herkes her şeyin farkındadır! Gerçek elbet er ya da geç ortaya çıkacaktır.”