Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

“Bir üniversite rektörü ve çalışanı öğrencilerden okul harçlarını aldıktan sonra kendi cebine atıyor ve tutuklanıyor. Bu ülkede üniversite adı altında faaliyet gösteren bazı kuruluşların ülkeye öğrenci kisvesi altında kaçak işçi getirdikleri artık herkes tarafından biliniyor” ifadelerine yer veren Özersay, “Üniversite olduğunu iddia eden bu türden kurumlarla ilgili kapatmak da dahil derhal radikal tedbirler alınmazsa çok değil 4-5 yıl sonra yüksek öğrenim faaliyetlerini olması gerektiği gibi düzgün ve kaliteli şekilde yürütmeye çalışan üniversiteleri de tamamen bitirmiş olacağız” dedi.

İşte o paylaşım:

Çalıştığı iş yerinde 4 yılda 12 milyonluk vurgun yaptı! Çalıştığı iş yerinde 4 yılda 12 milyonluk vurgun yaptı!

“Bir üniversite rektörü ve çalışanı öğrencilerden okul harçlarını aldıktan sonra kendi cebine atıyor ve tutuklanıyor. Bu ülkede üniversite adı altında faaliyet gösteren bazı kuruluşların ülkeye öğrenci kisvesi altında kaçak işçi getirdikleri artık herkes tarafından biliniyor. Bazı üniversitelerin kayıt yaptıran öğrencilerini arayıp sormamaları, takip etmemeleri sonucunda ülkeye öğrenci adı altında gelen bazı kişilerin güney Kıbrıs'a kaçak olarak girmeye çalıştıkları da iddia ediliyor.

Üniversite olduğunu iddia eden bu türden kurumlarla ilgili kapatmak da dahil derhal radikal tedbirler alınmazsa çok değil 4-5 yıl sonra yüksek öğrenim faaliyetlerini olması gerektiği gibi düzgün ve kaliteli şekilde yürütmeye çalışan üniversiteleri de tamamen bitirmiş olacağız.”