TC Eğitim Müşavirliği ve KKTC Londra Eğitim/Kültür Ataşeliği’nin Londra Türk Dili ve Kültürü Okulları için birlikte hazırladığı ve “Çalışma Takvimi” içerisinde yer alan Okullar arası Özker Yaşın Şiir Okuma Yarışması 17 Mart 2013 tarihinde Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, KKTC Londra Eğitim/Kültür Ataşesi ve İngiltere Türk Dili, Kültürü ve Eğitim Konsorsiyum Başkanı Sayın Kelami Dedezade birer konuşma yaptıktan sonra yarışma bölümüne geçildi.

Yarışma, Küçükler ve Büyükler kategorisi olmak üzere iki kategoride gerçekleşti. Küçükler dalında 14 okulumuz yarışırken, büyükler kategorisine de 10 okulumuz katıldı.

Jüri üyeliklerini Mevlut Ceylan (Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü), Erkan Pastırmacıoğlu, Özlem Tuncil ve Dr. Özkan Hıfzı’nın yaptığı yarışmada, öğrencilerimiz, seçtikleri ve okudukları şiirlerle dinleyicilere unutulmaz bir gün yaşattılar.

Yarışma sonrasında, TC Londra Eğitim Müşaviri Sayın Atilla Toprak da küçük bir konuşma yaptıktan sonra ödül törenine geçildi.

Dereceye girenlere TC Londra Eğitim Müşaviri Atilla Toprak, KKTC Londra Eğitim/Kültür Ataşesi Hasan S. Kortay ve Konsorsiyum Başkanı Kelami Dedezade Başarı belgeleriyle çeşitli hediyeleri verdiler.

Katılan tüm öğrencilere Katılım Belgelerini de juri üyeleri verdi.

Dereceye giren öğrencilerimizle okudukları okullar,

 

Küçükler kategorisi
1’inci Hornsey Atatürk Okulu – Melisa Gül

2’inci Lighthouse Education Society Croydon – Burak Eprimez

3’üncü Nightingale Türk Okulu – Zihni Altunç

3’üncü Chesterfield Türk Okulu – Beyza Kılınç

 

 

Büyükler Kategorisi
1’inci Hornsey Atatürk Okulu – Anılcan Polat

2’inci Mevlana Haftasonu Okulu – Eda Gülek

3’üncü Woking Türk Okulu – Chantelle Bennett