Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çavuşoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

KKTC’deki  taşınmazlarını satan Kıbrıslı Rumlara kredi verilmeyecek KKTC’deki taşınmazlarını satan Kıbrıslı Rumlara kredi verilmeyecek

“Emekleri, azimleri ve fedakarlıkları ile toplumların yapısını güçlendiren kadınlar, aile birliğinin temelini oluşturmaktadır. Kadınların etkin bir şekilde rol almadığı toplumlar ise ilerlemekte ve gelişmekte zorluk yaşamaktadır.

Bu nedenle, kadınların hayatın her alanında etkin bir biçimde rol almaları ve karar alma süreçlerine aktif katılımı, bir toplumun gelişimindeki anahtar faktörlerden biridir.

Özellikle, eğitim alanında sorumluluk üstlenen kadınların özverili çalışmaları ve liderlikleri, geleceğimizi şekillendirme konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadınların haklarını ve kazanımlarını kutlamakla birlikte, karşılaştıkları zorlukları da ön plana çıkaran önemli bir gündür.

Bu noktada, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın sona erdiği, şiddetin önüne geçildiği ve ekonomik özgürlüklerinin arttığı bir düzen için birlikte hareket etmeli, karşılaştıkları sorunları ele alarak çözüm yolları bulmalıyız.

Daha adil bir dünya istiyorsak, kadınlara hak ettikleri değeri göstermeli ve toplumda eşit fırsatlara sahip olmalarını sağlamak için mücadele etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle mesajıma son verirken, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü en samimi duygularımla kutluyor ve verdikleri mücadelede yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum.”